5/25/2020
دوشنبه، ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
مقایسه سامانه موشکی باور 373 با نمونه‌های مشابه روسی از سوی وزیر دفاع

مقایسه سامانه موشکی باور 373 با نمونه‌های مشابه روسی از سوی وزیر دفاع

امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: ساخت سامانه موشکی باور 373 توسط جوانان ایرانی درس آموخته در مکتب عاشورا، موجب حیرت جهانیان شده است.

اعتمادآنلاین| امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شامگاه شنبه در مراسم عزاداری شب اول محرم که در روستای کریم آباد از توابع بخش شریف آباد پاکدشت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: مراسم عزاداری امام حسین(ع) برای همه به ویژه مجاهدین و کسانی که اهل مبارزه با کفر هستند، آموزه های بسیاری در پی دارد.

 

وی افزود: کسانی که انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس را درک کرده اند، به خوبی می دانند که یاد امام حسین (ع) باعث ایستادگی ملت در برابر طاغوت شد و رزمندگان اسلام با حال و هوای مجالس عزاداری سید و سالار شهیدان، شب عملیات، حماسه های جاودانی نظیر عاشورا خلق می کردند.

 

وی تأکید کرد: امروز نیز اگر در کشور کاری انجام می شود، به دست کسانی است که در دستگاه امام حسین (ع) تربیت شده اند و این رامی توان در دستاوردهای نظام در صنایع دفاعی به خوبی مشاهده کرد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز کشور در حوزه صنایع دفاعی، کارهای بزرگی انجام داده که آخرین آن، رونمایی از سامانه موشکی زمین به هوای باور 373 است که به دست جوانان ایرانی که دانش آموخته مکتب امام حسین(ع) هستند ساخته شد و حیرت جهانیان را در برانگیخت.

 

وی گفت : افرادی که این سامانه را ساختند، همگی میانگین سنی 32 تا 33 سال دارند، کسانی که با آغاز محرم، خانه های خود را به هیأت های عزداری امام حسین(ع) تبدیل کرده و در آن نوکری سیدالشهدا(ع) را می کنند.

 

سرتیپ حاتمی گفت : جوانان ایرانی این سامانه را نصف زمانی که سامانه های مشابه در کشوری نظیر روسیه طراحی و ساخته می شوند، به تولید رساندکه همه این دستاوردها به برکت امام حسین(ع) حاصل شده است.


منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها