8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
عده‌ای برای اینکه رأی بیاورند بر موج نارضایتی می‌دمند
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: 

عده‌ای برای اینکه رأی بیاورند بر موج نارضایتی می‌دمند

محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: باید دست به دست دهیم تا صحنه انتخابات به امید و شادابی تبدیل شود، حس می‌کنیم عده‌ای برای اینکه رأی بیاورند بر موج نارضایتی می‌دمند.

اعتمادآنلاین| محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست خبری که صبح امروز(یکشنبه، 10 شهریور) با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و ماه محرم، گفت: انقلاب ما یکی از ثمرات عاشوراست و خداوند توفیق دهد که این انقلاب همچنان به‌عنوان اسوه بی بدیل در مقاومت در برابر ظالمان ایستادگی کند تا اینکه به صاحب اصلی‌اش، حضرت مهدی(عج) برسد.

 

وی با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر و دستجردی و سایر شهدای دهه اول شهریور، افزود: شهیدان رجایی و باهنر در انقلاب اسوه‌هایی بودند، با آنکه دوران خدمت‌شان کوتاه بود، اما آثار به یاد ماندنی برجا گذاشت، آنها مردمی زندگی کرده و خدمتگزاری را بزرگترین افتخار خود می‌دانستند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: از شهید رجایی بارها نقل شده که بعد از انتخاب شدن به ریاست‌جمهوری، ‌گفت که بزرگترین دغدغه‌ام این است که در پیشگاه خداوند باید جواب یازده میلیون نفر که به من رأی داده‌اند را بدهم، وقتی شهید باهنر در کابینه شهید رجایی در زمان نخست‌وزیری بود، بعد از اخذ رأی اعتماد در پاسخ به این سؤال که چه حسی دارید، گفت من قبل از رأی و انتخابات، 4 فرزند داشتم و الآن احساس می‌کنم، 11 میلیون فرزند دارم و من باید پاسخگوی مطالبات اولیاء دانش‌آموزان و دانشجویان نیز باشم.

 

باهنر با اشاره به مسائل امروز کشور و هفته دولت، گفت: دولت تلاش می‌کند فعالیت‌هایی که انجام داده را به مردم گزارش دهد و ملاقات دولت با مقام معظم رهبری امسال قبل از هفته دولت انجام شد، زیرا دولت در میدان اجراست، باید نهادها کمک کنند و دولت نیز باید تحمل خود را در برابر انتقادات بالا ببرد.

 

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری گفتند درست است  که دو سال تا پایان دولت دوازدهم باقیمانده، اما این فرصت مغتنمی است که باید کار شود؛ مخصوصا درباره مسئله اقتصاد و فرهنگ تأکید کردند که کارها باید انجام شود و فکر نکنید که چون دو سال پایانی دولت است، نمی‌شود کاری کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سامانه بومی باور 373 تصریح کرد: سامانه زمین به هوا با نام باور 373 از برگ‌های برنده‌ای بود که نظام جمهوری اسلامی ایران توانست بر زمین بزند، چشم حسود بترکد و چشم دشمن کور شود، این از برگ‌هایی است که حالا حالا‌ها وجود دارد.

 

باهنر افزود: اینکه سینه پاسداران به آیه مبارکه «واعدوا لهم ماستطعتم من قوه» مزین است برای این است که دشمن را بترسانند، این رفتارهایی که نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام می‌دهد، مصداق این آیه مبارکه است، از رفتار، گفتار و افکار دشمنان معلوم است که تحت تأثیر این هستند؛ ما می‌گوییم جنگ‌طلب نیستیم ولی دستی که به تجاوز سمت ایران دراز شود را قطع خواهیم کرد.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره جلسات شورای وحدت و اینکه برخی‌ می‌گویند شما در جلسات این شورا شرکت نمی‌کنید، گفت: در غیبت سه حزب فراگیر قدرتمند در کشور معمولا این مشکلات را داریم، هر دوره‌ای که به انتخابات نزدیک می‌شویم، باید ظرفیت را بر وحدت درون تشکیلاتی بگذاریم، هر دوره‌ای هم یک نام دارد ولی ماهیت آن همان است و این دوره هم راه افتاده است، وقتی حزب قدرتمند نداشته باشیم ممکن است جناح‌ها اختلاف داشته باشند، اما باید این را کاهش دهند و به وحدت برسند، شورای ائتلاف اصولگرایان کلید خورده و چشم‌انداز ما وحدت صد‌درصدی است.

 

نایب رئیس مجلس نهم ادامه داد: در دوره‌های گذشته هم این بوده که شاید به این عدد صد‌درصد نرسیم، اما سعی خود را خواهیم کرد، بنده در آن جلسه هستم و شرکت می‌کنم؛ البته طبیعی است که نقدهایی هم وجود دارد، باید تلاش کنیم این جریان یک جریان فراگیر اصولگرایی باشد، تجربه دو دوره گذشته نشان داده که به وحدت می‌رسیم و کار  پیش می‌رود و زمینه خوبی خواهد داشت.

 

باهنر تصریح کرد: باید دست به دست دهیم تا صحنه انتخابات به امید و شادابی تبدیل شود، حس می‌کنیم عده‌ای برای اینکه رأی بیاورند بر موج نارضایتی می‌دمند و ضعف‌ها را بزرگنمایی می‌کنند تا بتوانند رأی بیاورند. 

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها