4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
سیاست‌های دولت، تورم و گرانی و بیکاری را زمینه‌ساز جرائم کرده است/ دولت باید از اقدامات قوه قضاییه استقبال کند/ سخنان سیدحسن نصرالله نشانه ایمان به پیروزی است
اسدالله بادامچیان،‌ دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

سیاست‌های دولت، تورم و گرانی و بیکاری را زمینه‌ساز جرائم کرده است/ دولت باید از اقدامات قوه قضاییه استقبال کند/ سخنان سیدحسن نصرالله نشانه ایمان به پیروزی است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، مواضع این حزب را نسبت به اتفاقات هفته گذشته بیان کرد.

اعتمادآنلاین| اسدالله بادامچیان،‌ دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه فساد و رانت با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی‌رود، گفت: عبارت ایشان در شأن قوه قضائیه و دادگاه‌ها و در شأن ریاست قوه مجریه نیست. اقدامات قضایی که بگیر و ببند نیست، اجرای قانون رسمی و احیای حقوق است. اقدامات قضایی بازدارنده و پیشگیری کننده در برابر ارتکاب جرائم و فساد و اختلاس است.

 

او افزود: سبک شمردن قضا و قوه قضائیه و دادگاه‌های قضایی، کمک به فساد، جرم و اختلاس است. البته اگر دولت کلیه امور اجرایی کشور را در اختیار دارد، سیاست‌های صحیح، برنامه‌های دقیق، مدیریت توانمند و پاکدامن و متعهد را به کار بگیرد تا زمینه ارتکاب جرایم کاهش یابد و در نتیجه اقدام قضایی به حد بسیار نازلی برسد.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: سیاست‌های دولت، تورم و گرانی و بیکاری را زمینه‌ساز جرائم کرده است و قوه قضائیه نتوانسته آن کار اساسی را در براندازی جرایم انجام دهد.

 

بادامچیان اظهار داشت: بهتر است آقای رئیس‌جمهور در جلسه سران سه قوه، مشکلات دستگاه قضایی را از ریاست محترم قوه قضائیه بشنود و با همکاری ایشان در صدد براندازی فساد و اختلاس و مشکلات و پیامد‌های تخلف‌ها برآید.

 

او تأکید کرد: فساد، اختلاس و بی انضباطی‌ها در اثر ضعف دولت در نظارت و مدیریت بر دستگاه‌های دولتی و حمایت از مفسدانی است که در پناه باندبازی‌ها می‌کوشند از مجازات‌ها مصون بمانند. دولت با اقتدار جلوی فساد و تخلفات را بگیرد تا قوه قضائیه کسانی که حاضر به پاکی و سلامت نیستند را به مجازات جدی برساند و این خواست مردم و ملت است.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت از اقدامات دستگاه قضایی در پاکسازی دستگاه‌های خود و در جامعه باید استقبال کند و میدان را برای نظارت دستگاه‌های بازرسی و ناظر باز کند تا ان شاءالله مشکلات اختلاس و فساد مالی و رشوه ریشه کن شود.

 

بادامچیان درباره گفتگو‌ها با اروپا اظهار داشت: تاکنون این مذاکرات و دلخوشی‌ها به سخنان سران اروپا نتیجه روشن و مؤثری نداشته است، لذا گام‌های اول و دوم برداشته شد و گام سوم را باید جدی‌تر و قاطع‌تر برداشت.

 

او افزود: مسئله برجام خیلی شفاف مشخص می‌کند که امریکا و اروپا باید به تعهدات خود عمل کنند و هرجا کوتاهی کردند در آینده باید جبران نموده و به ایران خسارات وارده را بپردازند. دیگر جایی برای مذاکره و ادامه گفتگو‌های بی‌حاصل نمانده است. اگر آمریکایی‌ها از پیمان خارج شده اند، راهکار صحیح، عمل آن‌ها به تعهداتشان است و اگر اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل کنند، مسئله دیگر نیازی به این وقت کشی ندارد.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه افزود: دوسال دیگر از عمر این دولت مانده است. نارضایتی از دولت فعلی را همه می‌دانند و مشکلات هم مورد تأیید رئیس‌جمهور است. ما امیدواریم رئیس‌جمهور پیرو رهنمود‌های رهبری معظم در این دوسال اقدامات اساسی را در جلب رضایت مردم و رهبری سامان دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها