2/19/2020
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدید شد

جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدید شد

با وجود اینکه نشانه‌های ازسرگیری مذاکرات در این ماه، آمریکا و چین «امروز» اعمال دور جدید تعرفه‌های اضافی بر کالاهای تولیدی یکدیگر را آغاز کردند.

اعتمادآنلاین| با وجود اینکه نشانه‌های ازسرگیری مذاکرات در این ماه، آمریکا و چین امروز، اعمال دور جدید تعرفه‌های اضافی بر کالاهای تولیدی یکدیگر را آغاز کردند.

 

دور جدید تعرفه‌ها از ساعت چهار به وقت گرینویچ اجرایی شد که پکن پنج درصد تعرفه بر واردات نفت خام از آمریکا اعمال کرد. از زمانی‌که دو کشور از یک سال پیش درگیر جنگ تجاری شدند، این نخستین بار است که سوخت هدف اعمال تعرفه‌ها قرار می‌گیرد.

 

دولت ترامپ نیز 15 درصد تعرفه بر بیش از 125 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین از جمله اسپیکر، هدفون‌های بلوتوث‌دار و بسیاری از انواع کفش اعمال خواهد کرد.

 

در عوض، چین نیز اعمال تعرفه‌هایی بر برخی از کالاهای آمریکایی به ارزش 75 میلیارد دلار را آغاز کرده است. پکن حجم کالاهایی که تعرفه‌های بیشتری از امروز بر آنها اعمال خواهد شد را مشخص نکرد.

 

تعرفه اضافی پنج درصد و 10 درصد بر 1717 قلم کالا از 5 هزار و 78 محصول آمریکایی اعمال شده است. پکن از 15 دسامبر تعرفه‌های بیشتری بر باقی کالاها اعمال خواهد کرد.

 

خبرگزاری رسمی چین شینهوآ در این رابطه نوشت: «آمریکا باید یاد بگیرد که چگونه مانند یک قدرت جهانی مسئول رفتار کند و رفتار مثل «یک قلدر مدرسه‌ای» را متوقف کند.»

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها