2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
مرغ همچنان ارزان می‌شود

مرغ همچنان ارزان می‌شود

پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری روند تولید و عرضه مرغ مطلوب باشد و هیچ گونه کمبودی در میادین و درب مغازه‌ها احساس نخواهد شد.

اعتمادآنلاین| مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی، در خصوص آخرین وضعیت بازار مرغ  گفت: از حدود دو هفته گذشته روند کاهش قیمت مرغ آغاز شد و قیمت هر کیلو مرغ در سطح شهر از 15 هزار و 800 تومان به 13 هزار و 500 تومان رسیده است.

 

وی با اشاره به دلایل کاهش قیمت مرغ افزود: افزایش تولید در یک ماه گذشته و تعادل رابطه بین عرضه و تقاضا در بازار مهم‌ترین دلایل کاهش قیمت مرغ در هفته‌های جاری بوده است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی خاطر نشان کرد: هم اکنون نرخ مصوب هر کیلو مرغ 12 هزارو 900 تومان است که در میادین میوه و تره بار به همین نرخ فروخته می‌شود همچنین انتظار می‌رود که تا پایان دهه اول محرم، در سطح شهر نیز به همین قیمت عرضه شود.

یوسف خانی با ذکر این مطلب که تا اواخر دهه دوم شهریور قیمت مرغ نزولی خواهد بود ادامه داد: تا آخر تابستان قیمت مرغ در میادین و سطح شهر ثابت خواهد بود و قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد.

 

وی عنوان کرد: پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری روند تولید و عرضه مرغ مطلوب باشد و هیچ گونه کمبودی در میادین و درب مغازه‌ها احساس نشود.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها