2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
مخالفت با ممنوعیت صادرات جوجه یک‌روزه
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

مخالفت با ممنوعیت صادرات جوجه یک‌روزه

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه مخالف هرگونه ممنوعیت صادرات جوجه یک‌روزه و هر محصول دیگری است، گفت: محور مکاتباتی که در آن زمان با آقای شریعتمداری وزیر وقت صنعت داشتم، این بود که برای صادرات ممنوعیت ایجاد نکنیم چون هم بازارهایمان را از دست می‌دهیم و هم نوسان ایجاد می‌کنیم.

اعتمادآنلاین| محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، در حاشیه هفتمین همایش سراسری کشت محصولات زراعی، اظهار کرد: برای تامین داخل آنجایی که مزیت دارد، باید به صورت عوارض صادراتی مصوبات داشته باشیم که اکنون در چارچوب عوارض صادراتی انجام می‌شود.

 

وی درباره قیمت سبوس افزود: دولت اختیارات قیمت‌گذاری را به ستاد تنظیم بازار داده است که من هم با آقای رییس‌جمهور مکاتبه کردم و ایشان به وزیر صنعت ابلاغ کردند که تجدیدنظر بکنند. متاسفانه ما در بهمن‌ماه افزایش قیمت سبوس را داشتیم و اخیرا افزایش قیمت آنرا اعلام کرده‌اند که بر همین اساس من پیگیری کرده و نامه نوشته‌ام و امیدوار هستیم تجدیدنظر شود.

 

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در بحث دانه‌های روغنی وابستگی زیادی داریم و کنجاله که خوراک طیور است یکی از محصولاتی است که در این همایش بیشتر روی آن تمرکز کرده‌ایم، تصریح کرد: کلزا در بخش دیم قابلیت توسعه بیشتری دارد و امیدواریم در سال آینده یک جهشی در تولید دانه‌های روغنی داشته باشیم.

 

حجتی با اشاره به اینکه حبوبات را وارد کشت پاییزه کرده‌ایم و در این موضوع به نتایج مثبتی رسیده‌ایم، افزود: بخشی از حبوبات را در پاییز کشت می‌کنیم که دیگر در بهار وقت برای رشد و بارگیری باشد.

 

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم با توجه به پیش‌بینی‌های فصلی که نشان‌دهنده پاییز نرمال از نظر بارندگی است، سال زراعی خوبی را به لطف خداوند متعال و همت کشاورزان داشته باشیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها