8/4/2020
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
قرائن موجود نشان می‌دهد امام موسی صدر زنده است/ ناپدید شدن امام موسی هنوز مورد ابهام است/ امام صدر بر می‌گردند/ امید بازگشت امام موسی صدر هیچ‌گاه کم نشده است/ امید زیادی داریم بار دیگر ایشان را زیارت کنیم
سید کاظم صدر، برادرزاده امام موسی صدر، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

قرائن موجود نشان می‌دهد امام موسی صدر زنده است/ ناپدید شدن امام موسی هنوز مورد ابهام است/ امام صدر بر می‌گردند/ امید بازگشت امام موسی صدر هیچ‌گاه کم نشده است/ امید زیادی داریم بار دیگر ایشان را زیارت کنیم

سید کاظم صدر، برادرزاده امام موسی صدر، درباره امام موسی صدر گفت: ناپدید شدن ایشان هنوز مورد ابهام است. یعنی هیچ تاییدی مبنی بر ناپدید شدن امام موسی صدر نبوده و نیست. در واقع قرائن موجود حاکی از این است که ایشان زنده هستند.

اعتمادآنلاین| ناپدید شدن امام موسی صدر در حالی 41 ساله شد که در این سال‌ها بارها و بارها خبری مبنی بر بازگشت ایشان منتشر و بعد از مدتی بعد تکذیب می‌شد تا این سوال به وجود بیاید که علت گمانه‌زنی‌هایی که اتفاق نیفتاده‌ چیست؟

 

سید کاظم صدر در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در رابطه با این مساله اظهار داشت: ناپدید شدن ایشان هنوز مورد ابهام است. یعنی هیچ تاییدی مبنی بر ناپدید شدن امام موسی صدر نبوده و نیست. در واقع قرائن موجود حاکی از این است که ایشان زنده هستند.

 

برادرزاده امام موسی صدر ادامه داد: وضعیت حاکم بر کشور لیبی از جمله کشته شدن قذافی  و... باعث شد تا در تحقیقاتی که صورت گرفت، به اسناد محکمه‌پسندی نرسند و نتوانند درباره زنده بودن آن شخصیت برجسته اعلام موضع کنند. با این حال آنچه مسلم است، سرنوشت ایشان بعد از اینکه به کشور لیبی تشریف بردند، نامعلوم است. اما همچنان امید داریم تا این تکلیف نامعلوم مشخص شود و ایشان به لبنان برگشته و فعالیت‌هایشان را ادامه دهند.

 

سیدکاظم صدر با اشاره به شرایط امروز و تاثیرگذاری احتمالی امام موسی صدر در صورت بازگشت، گفت: همانطور که امام موسی صدر در آن سال‌ها در کشور لبنان فعالیت‌هایی توام با توفیق داشتند و مورد اعتماد همه طوایف، طوایف مسلمان و غیرمسلمان لبنانی، بودند و همچنین نقش زیادی در فروکش جنگ داخلی این کشور داشتند، قطعاً در صورت حضور ایشان بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. به خصوص اینکه این روزها اسرائیل تهدیداتش را شدت بخشیده است و حضور ایشان باعث تشکیل جبهه متحدتر و کامل‌تری مقابل رژیم صهیونیستی خواهد شد.

 

سید کاظم صدر در پایان سخنانش گفت: بارها اتفاق افتاده چهره‌هایی در کشور لیبی بعد از مدت‌ها شرایط نامعلوم و بی‌خبری بازگردند، به همین دلیل امید زیادی داریم تا بار دیگر امام موسی صدر را زیارت کنیم و این امید هیچ‌گاه کم نشده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها