1/23/2020
پنج شنبه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
چاپخانه دولتی وعده تحویل 900 هزار بدنه کارت هوشمند در ماه را داده است
رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور:

چاپخانه دولتی وعده تحویل 900 هزار بدنه کارت هوشمند در ماه را داده است

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: چاپخانه دولتی وعده داده است که هرماه حدود 900هزار کارت تحویل ثبت احوال دهد و تا پایان سال نیز 9میلیون بدنه کارت ملی هوشمند دراختیار ثبت احوال گذاشته شود؛ اگر این موضوع عملیاتی شود، موفق خواهیم شد برای تمام شهروندان کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

اعتمادآنلاین|حمید درخشان‌نیا، اظهار کرد: برای دریافت کارت ملی هوشمند تاکنون 52 میلیون نفر ثبت نام کردند و برای بیشتر آنها کارت صادر شده است.

 

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از تولیدات ملی و ظرفیت‌های داخلی کشور، گفت: از سال‌های قبل چاپخانه دولتی تلاش کرد و موفق به تولید بدنه کارت ملی هوشمند با ظرفیت ملی شد و قرار است بدنه کارت ملی هوشمند به تولید انبوه رسد.

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور افزود: چاپخانه دولتی وعده داده است که هرماه حدود 900هزار کارت تحویل ثبت احوال دهد و تا پایان سال نیز 9میلیون بدنه کارت ملی هوشمند دراختیار ثبت احوال گذاشته شود و اگر این موضوع عملیاتی شود، موفق خواهیم شد برای تمام شهروندان کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: ظرفیت تولید کارت ملی هوشمند در ثبت احوال 2و نیم میلیون کارت در ماه است و اگر بدنه کارت توسط چاپخانه دولتی به ثبت احوال تحویل داده شود، به راحتی پاسخگوی مردم خواهیم بود و مدت زمان ثبت نام تا تحویل کارت را به کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهیم رساند.

 

درخشان‌نیا با اشاره به اینکه 62میلیون نفر واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند، گفت: از این تعداد حدود 52 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده و حدود 10میلیون نفر نیز هنوز نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمندشان اقدام نکرده‌اند.

 

وی گفت: همه مردم باید برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کنند تا کارها با سرعت و سهولت بیشتری به وسیله کارت ملی هوشمند در دولت الکترونیک انجام شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها