8/3/2020
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
ایران و عراق برای ورود یک میلیون و 200 هزار زائر از طریق مرز خسروی به عراق مذاکره کردند
فرماندار شهرستان الخالص واقع در استان دیالی عراق:

ایران و عراق برای ورود یک میلیون و 200 هزار زائر از طریق مرز خسروی به عراق مذاکره کردند

یک مسئول عراقی اعلام کرد که اخیرا یک هیات ایرانی به عراق سفر کرده و در دیدار با استاندار دیالی خواستار ورود یک میلیون و دویست هزار زائر از طریق گذرگاه منذریه(مرز خسروی از طرف ایران) برای انجام مراسم اربعین حسینی شده است.

اعتمادآنلاین| عدی الخدران، فرماندار شهرستان الخالص واقع در استان دیالی عراق امروز (چهارشنبه) گفت: یک هیات ایرانی به ریاست استاندار کرمانشاه اخیرا به عراق سفر کرده و با مثنی التمیمی، استاندار دیالی دیدار و گفت وگو کردند.

 

وی گفت: هیات ایرانی در این دیدار خواستار ورود یک میلیون و دویست هزار زائر ایرانی به عراق از طریق گذرگاه منذریه برای انجام مراسم زیارت اربعین شدند.

 

این مسئول عراقی افزود: موافقت با درخواست ایران و ورود این تعداد زائر از گذرگاه منذریه منوط به جلسه آتی است؛ جلسه ای که قرار است با حضور کمیته های فنی برگزار شود زیرا این مساله نیازمند برخی اقدامات از جمله تامین نیروی امنیتی به اندازه کافی، تامین وسایل حمل و نقل و همچنین حمایت‌های لجستیک است.

 

فرماندار الخالص که در نشست هیات ایرانی با استاندار دیالی حضور داشت در ادامه گفت: در هفته های آتی سلسله نشست هایی میان طرف ایرانی و عراقی برای بررسی مساله ورود زائران کربلا از طریق گذرگاه منذریه انجام خواهد شد.

 

 دیدار هیات ایرانی به ریاست استاندار کرمانشاه با استاندار دیالی دیروز(سه شنبه) برگزار شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها