1/19/2020
یکشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸
فیلمساز سال سینمای آسیا «هیروکازو کورئیدا» شد

فیلمساز سال سینمای آسیا «هیروکازو کورئیدا» شد

«هیروکازو کورئیدا» فیلمساز ژاپنی به عنوان برنده جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا از سوی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان شد.

اعتمادآنلاین| جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا که هر ساله از سوی جشنواره بوسان به چهره‌هایی که مهم‌ترین نقش را در پیشرفت صنعت سینمای آسیا داشته‌اند؛ اعطاء می‌شود امسال به فیلمساز مطرح ژاپنی «هیروکازو کورئیدا» می‌رسد.

 

جشنواره فیلم بوسان، «کورئیدا» را تاثیرگذارترین کارگردان سینمای آسیا در چند سال اخیر توصیف کرد که مورد تحسین فراوانی قرار گرفته و به توسعه و پیشرفت سینمای آسیا کمک شایانی کرده است. 

 

جدیدترین ساخته «کورئیدا» با عنوان «حقیقت» و با بازی «کاترین دنوو»، «ژولیت بینوش» و «اتان هاوک» امسال به عنوان فیلم افتتاحیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز به روی پرده رفت که روایتگر زندگی یک بازیگر موفق و خانواده‌اش پس از انتشار کتاب زندگی‌نامه‌اش است.

 

این کارگردان ژاپنی در سال 2018 نیز با فیلم «دزدان فروشگاه» جایزه معتبر نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را نیز به خود اختصاص داد.

 

عباس کیارستمی کارگردان درگذشته و نامدار سینمای ایران نیز در سال 2016 به عنوان برنده جایزه فیلمساز سال سینمای آسیا از سوی جشنواره فیلم بوسان معرفی شده بود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها