2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
هفت تیم برتر بسکتبال جهان در انتظار آخرین حریف

هفت تیم برتر بسکتبال جهان در انتظار آخرین حریف

با برگزاری دیدارهای روز هشتم جام جهانی تکلیف هفت تیم راه یافته به مرحله یک چهارم پایانی مشخص شد و حالا همه منتظر آخرین تیم هستند.

اعتمادآنلاین| در جریان رقابت های روز هشتم جام جهانی بسکتبال، جمهوری چک معادلات تیم ها را برهم زد و با کسب پیروزی برابر برزیل شگفتی ساز شد. در جریان دیدار این تیم با حریف نامدار آمریکایی، تیم جمهوری چک با نتیجه 93 بر 71 به برتری رسید و حالا مدعی رسیدن به مرحله یک چهارم پایانی است.  

 

در دیگر دیدار این گروه تیم آمریکا به مصاف یونان رفت و با نتیجه 69 بر 53 به برتری رسید و صعودش به یک چهارم پایانی را قطعی کرد.  

 

با این نتایج آمریکا به جمع هشت تیم برتر جهان صعود کرد و برزیل، یونان و جمهوری چک شانس صعود دارند و رقابتشان تا روز آخر ادامه خواهد داشت.  

 

در دیگر مسابقات برگزار شده فرانسه با کسب پیروزی برابر لیتوانی به یک چهارم پایانی رسید و استرالیا نیز با شکست دادن جمهوری دومینیکن به جمع هشت تیم برتر جهان راه یافت.

 

نتایج دیدارهای روز هشتم به شرح زیر است:

 

ژاپن 81 - نیوزلند 111

 

جمهوری دومینیکن 76 - استرالیا 82

 

اردن 71 - کانادا 126

 

جمهوری چک 93 - برزیل 71

 

مونته نگرو 74 - ترکیه 79

 

لیتوانی 75 - فرانسه 78

 

سنگال 78 - آلمان 89

 

یونان 53 - آمریکا 69

 

برنامه دیدارهای روز نهم به شرح زیر است:

 

روسیه - ونزوئلا

 

کره جنوبی - ساحل عاج 

 

آنگولا - تونس

 

ایتالیا - پورتوریکو

 

آرژانتین - لهستان

 

نیجریه - چین

 

ایران - فیلیپین 

 

صربستان - اسپانیا 

 

تاکنون تیم‌های آرژانتین، لهستان، صربستان، اسپانیا، آمریکا، فرانسه و استرالیا به یک چهارم پایانی جام جهانی صعود کرده‌اند.

 

در دیدارهای روز نهم مسابقه تیم ملی ایران برابر فیلیپین و تقابل چین با نیجریه برای بسکتبال دوستان کشورمان اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در صورت برد ایران و باخت چین تیم ملی ایران سهمیه مستقیم حضور در المپیک 2020 را کسب می‌کند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها