2/19/2020
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
بالاترین قیمت نفت در 6هفته اخیر رقم خورد

بالاترین قیمت نفت در 6هفته اخیر رقم خورد

با امید به این که اوپک و سایر تولیدکنندگان مهم برای تمدید کاهش تولیدات خود توافق خواهند کرد، قیمت‌های نفت برای پنجمین روز متوالی رشد کرد و به بالاترین سطح خود در 6 هفته اخیر رسید.

اعتمادآنلاین| روز سه‌شنبه، با امید به این که اوپک و سایر تولیدکنندگان مهم برای تمدید کاهش تولیدات خود توافق خواهند کرد، قیمت‌های نفت برای پنجمین روز متوالی رشد کرد و به بالاترین سطح خود در 6 هفته اخیر رسید. تا ساعت 13:07 به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، 13 سنت یا 0.21 درصد رشد کرد و به 62.72 دلار رسید.

 

به گزارش رویترز، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا هم 17 سنت یا 0.29 درصد رشد کرد و به 58.02 دلار رسید.  قیمت نفت برنت دیروز 1.7 درصد جهش کرده بود، در حالی که قیمت نفت آمریکا در معاملات دیروز بیش از 2 درصد بالاتر بسته شد. 

 

شاهزاده عبدالعزیز که یکی از اعضای بلندمدت گروه نمایندگان عربستان سعودی در سازمان کشورهای صادرکننده سوخت بود و حالا به عنوان وزیر انرژی جدید این کشور منصوب شده است، گفت اصول سیاست‌های انرژی عربستان سعودی تغییری نخواهد کرد و توافق اوپک برای کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه‌ای نفت، پابرجا خواهد ماند. 

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها