1/24/2020
جمعه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی تخلف است
عباسی عضو کمیسیون آموزش:

تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی تخلف است

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان از سوی مدارس دولتی حتماً تخلف بوده و باید با این موارد برخورد لازم صورت گیرد.

اعتمادآنلاین| اسدالله عباسی با اشاره به اجرای اصل 30 قانون اساسی و پرهیز از هرگونه شهریه بلاوجه مدارس از خانواده دانش آموزان در زمان ثبت نام گفت: دریافت هرگونه شهریه از خانواده دانش آموزان آن هم در زمان ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است.
 
وی با اشاره به برخی محدودیت‌های مالی بسیاری از مدارس دولتی بیان داشت: طبق قانون هیچ مدرسه دولتی حق گرفتن شهریه را ندارد، اما شاید بسیاری از خانواده دانش آموزان بخواهند به طور داوطلبانه در آماده‌سازی مدارس اقدام و حمایت لازم را از اینگونه مدارس داشته باشند.
 
عضو کمیسیون «آموزش تحقیقات و فناوری» تصریح کرد: هر گونه اجبار مدارس برای اخذ شهریه و دریافت هر نوع منابع غیرقانونی است و حتما باید  با این دست از تخلفات برخورد لازم صورت گیرد.
 
عباسی اظهار داشت: البته به نظر می‌رسد میزان تخلفات مدارس دولتی در اخذ شهریه کاهش پیدا کرده و خود خانواده‌ها هم باید تلاش کنند که وقتی شرایط مدارس نامناسب است، به طوری به این مدارس کمک کنند تا این مدارس برای هرگونه ارائه خدمات آماده شود؛ با این حال تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان از سوی مدارس دولتی حتماً تخلف بوده و باید با این موارد برخورد لازم صورت گیرد.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها