2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
روسیه و عربستان دهها موافقت نامه امضا می کنند
الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه:

روسیه و عربستان دهها موافقت نامه امضا می کنند

الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد: در جریان سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به عربستان سعودی دهها موافقت نامه بین دو کشور امضا خواهد شد.

اعتمادآنلاین| الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسته بسیار بزرگی از اسناد همکاری بین روسیه و عربستان سعودی در حال تنظیم است، گفت: دهها موافقتنامه همکاری در طرح های مختلف درجریان سفر رئیس جمهوری روسیه به عربستان امضا خواهد شد.

 

وی پیشتر گفته بود که عربستان سعودی ممکن است در طرحهای پتروشیمی، تولید گاز فشرده و ایجاد مراکز علمی و پژوهشی در روسیه سرمایهگذاری کند.


به گفته وی، مبادلات بازرگانی میان روسیه و عربستان در حال افزایش است و در نیمه نخست امسال به 420 میلیون و 400 هزار دلار رسید که از شاخص مدت مشابه فراتر رفته است. 


ریاض علاقهمند به همکاری با شرکتهای بزرگ روسی همچون روس نفت، گازپروم و گازپروم نفت است.


وزیر انرژی روسیه همچنین گفته بود که تا پیش از سفر ولادیمیر پوتین به عربستان در مهرماه، راهی این کشور خواهد شد تا مقدمات سفر رهبر روسیه را فراهم کند.


وی خاطرنشان کرد: این سفر در آینده نزدیک برای هماهنگی مواضع روسیه و عربستان سعودی پیش از سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و پادشاه عربستان صورت می گیرد.


یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهوری روسیه به تازگی اعلام کرد که ولادیمیر پوتین قصد دارد ماه اکتبر سال جاری (میلادی) به دعوت پادشاه عربستان به این کشور سفر کند.


وی خاطرنشان کرد که سال آینده نشست گروه 20 قرار است به ریاست عربستان در ریاض برگزار شود و قطعاً دو طرف در این زمینه نیز تبادل نظر و گفت وگو خواهند کرد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها