2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
راهپیمایی سالانه استقلال‌طلبان کاتالونیا

راهپیمایی سالانه استقلال‌طلبان کاتالونیا

صدها هزار تن از ساکنان کاتالونیا در بارسلون تجمع کردند اما میزان مشارکت آنها در مقایسه با راهپیمایی‌های گذشته در میان اختلافات میان احراب جدایی‌طلب بسیار اندک بود.

اعتمادآنلاین| راهپیمایی سالانه استقلال‌طلبان کاتالونیا روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که تنش‌های سیاسی در سطح ملی و داخلی در سطح تعیین کننده‌ای است، این راهپیمایی چند هفته پیش از اعلام حکم قضایی برای 12 رهبر استقلال طلب درباره تلاش نافرجام برای استقلال در سال 2016 برگزار شد.

 

اوریول جونکراس معاون رئیس منطقه‌ای کاتالونیا که حدود دو سال است در زندان به سر می‌برد ممکن است در دادگاهی که قرار است ماه اکتبر برگزار شود حکم سنگینی تا حدود 25 سال حبس دریافت کند.

 

پلیس برآورد کرد، حدود 600 هزار تن در جشن ملی کاتالونیا موسوم به "دیادا" شرکت کردند این برای دومین بار در طول هشت سال است که تعداد معترضان کمتر از یک میلیون تن در بارسلون برآورد شد، در حالیکه این شهر 11 سپتامبر هر سال شاهد تجمعات گسترده استقلال طلبان بوده است.

 

الیزیندا بالوزی، رئیس مجمع ملی کاتالونیا که این تجمع را سازماندهی کرده بود، گفت، برنامه‌ریزی برای برگزاری راهپیمایی امسال از زمان شروع اعتراضات در سال 2012 سخت‌ترین بود و آن به اختلافات در داخل احزاب جدایی‌طلب و عدم وجود طرح نقشه راه روشن و مشخص بازمی‌گردد.

 

به رغم عصبانیت تجمع کنندگان از نبود وحدت بین احزاب جدایی‌طلب درباره استراتژی که باید در قبال مادرید لحاظ کنند، تجمع مسالمت‌آمیز گسترده‌ در مرکز بارسلون نشان داد که جدایی‌طلبان همچنان چالشی عظیم در برابر اسپانیا هستند.

 

تظاهرکنندگان پرچم‌های حامی استقلال در دست داشته و شعار "اکنون استقلال!" را سر دادند و تعداد زیادی از تظاهرکنندگان نیز دست نوشته‌ای در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود "بار دیگر آن را انجام خواهیم داد".

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها