5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
روسیه و اسراییل سر توسعه همکاری‌های نظامی توافق کردند
لاوروف:

روسیه و اسراییل سر توسعه همکاری‌های نظامی توافق کردند

وزیر امور خارجه روسیه گفت: در دیدار رئیس‌جمهور این کشور با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه تاکید شد.

اعتمادآنلاین| «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در دیدار روز پنجشنبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ادامه ارتباطات و افزایش مذاکرات میان نظامیان دو طرف درباره موضوع سوریه توافق شد.

 

او که در پایان دیدار پوتین و نتانیاهو صحبت می‌کرد، گفت: درباره موضوعات بین‌المللی بر اهمیت رئیس‌جمهور درباره اوضاع خاورمیانه و شمال آفریقا با تمرکز بر راه حل سوریه تاکید شد.

 

لاوروف اضافه کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار به تفصیل درباره خطراتی که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند صحبت کرد.

 

او همچنین گفت: به صورت ویژه بر احترام واقعی به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردیم و اسرائیلی‌ها نیز کاملا با این موضوع موافق هستند.

 

وزیر امور خارجه روسیه گفت که پوتین در این دیدار اشاره کرد که تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه دولت قانونی سوریه غیر سازنده است.

 

مذاکرات نتانیاهو و پوتین در سوچی سه ساعت به طول انجامید. در این مذاکرات «سرگئی شویگو» وزیر دفاع، سرگئی لاوروف، «ماکسیم آکیموف» معاون نخست‌وزیر، «یوری اوشاکوف» دستیار رئیس‌جمهور و «الکساندر لاورنتیف» نماینده رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه نیز حضور داشتند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها