6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
همه آنچه درباره سریال «ارباب حلقه‌ها» می‌دانیم

همه آنچه درباره سریال «ارباب حلقه‌ها» می‌دانیم

شاید بسیاری از بینندگان فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» انتظار نداشتند که روزی سریالی با همین نام را ببینند اما به نظر می‌رسد این آرزو برآورده شده و قرار است قسمت جدیدی از ارباب حلقه‌ها را در قالب سریال تماشا کنیم.

اعتمادآنلاین| آمازون با پرداختی 250 میلیون دلاری (230 میلیون پوند) امتیاز ایجاد پنج فصل بر اساس حماسه نویسنده این مجموعه، «جی‌آر‌آر تالکین» را به دست آورد. این رمان‌های فانتزی ترکیبی عجیب از دنیای الف‌ها، کوتوله‌ها، اژدها و سرگرمی‌هایی ویژه بود که اکنون در قالب سریال وارد بازار می‌شود.

 

آمازون به دنبال ایجاد پدیده جدیدی فراتر از سریال بازی تاج و تخت است. اگر فکر می‌کنید که قبلاً اقتباسی از این کتاب‌ها وجود داشته، درست است. سه گانه فیلم‌های پیتر جکسون بین سال‌های 2001 تا 2003 به سینما آمد و فروش خوبی هم داشت اما اکنون قرار است شاهد نسخه سریالی باشیم.

 

اکنون می دانیم که این سریال در دوره دوم اتفاق می‌افتد، یعنی یک دوره 3،441 ساله قبل از وقایع فیلم‌ها (که در دوره سوم اتفاق می‌افتد). این بخش بزرگی از زمان است، اگرچه ما به خط دقیق داستانی آمازون دسترسی نداریم. ما انتظار داریم آمازون قصد دارد هر پنج فصل را که حق استفاده از آن را دارد پیاپی بسازد، به این معنی که می‌توانیم داستانی را در یک مقیاس حماسی واقعی به دست آوریم که سال‌ها، دهه‌ها یا حتی قرن‌های جادویی خاورمیانه را دربر می گیرد.

 

آمازون به شکلی حق امتیاز ساخت سریال را خریده که بتواند تغییراتی اساسی در داستان اولیه که قرار است سریال با اقتباس از آن ساخته شود ایجاد کند. در خصوص زمان انتشار این سریال شایعاتی متعدد وجود دارد اما جدی ترین شایعات حکایت از شروع سریال در سال 2020 دارند و با توجه به مقیاس مورد نظر این سریال، بعید است که این سریال قبل از سال 2021 آماده پخش شود. بدیهی است که مدت زمان انتظار برای تماشای سریال کم نیست اما برنامه های بلندپروازانه آمازون باعث این وقفه شده است.

 

مشاور تالکین در آمازون گفته است که 20 قسمت برای فصل اول این سریال برنامه ریزی شده است. اگر هر قسمت را بین 40-60 دقیقه فرض کنیم بنابراین مدت زمانی زیاد خواهد بود. با توجه به بازه زمانی که این سریال در حال تنظیم است، بیشتر شخصیت‌های فیلم‌ها هنوز به دنیا نیامده‌اند. برخی از شخصیت‌های قدیمی مانند گندالف نیز می توانند در این سریال باشند.

 

طراحی تولید سریال به ریک هاینریش سپرده شده که روی صحنه‌های بصری خیره کننده ای در  Star Wars: The Last Jedi کار کرده است. در حالی که برایان کوگمن، نویسنده بازی تاج و تخت نیز مشغول مشاوره در این سریال است.جی دی پین و پاتریک مک کی به عنوان برنامه ریزان فعالیت خواهند کرد که پیش از این نیز با هم در فیلمنامه های Star Trek: Beyond و فیلم کنسل شده Star Trek 4 و گودزیلا و کینگ کونگ کار کرده اند.

 

شاید تصور کنید پیتر جکسون در فیلم‌های خود هنرچه لازم بوده نشان داده است. اما واقعیت این است که این سریال در دوره ای ساخته می‌شود که امکانات و تجهیزات بصری پیشرفتی قابل توجه را تجربه کرده اند. ما به شدت مشکوک هستیم که آمازون در حال فیلمبرداری سریال با وضوح 4K Ultra HD) 3840 x 2،160) خواهد بود یا خیر.

 

منبع: انتخاب

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها