5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
264 مدرسه بالای 60 سال در تهران وجود دارد
فرماده تهران:

264 مدرسه بالای 60 سال در تهران وجود دارد

فرماندار تهران گفت: 264 مدرسه بالای 60 سال در تهران داریم.

اعتمادآنلاین|عیسی فرهادی در آیین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران گفت: آموزش و پرورش وظیفه تربیت انسان را برعهده دارد. تربیت انسان‌هایی که در 8سال دفاع مقدس از این آب و خاک دفاع کردند و ما در این 8سال در مقابل هر دو دانش آموز شهید یک معلم شهید نیز تقدیم کردیم.

 

وی ادامه داد: شهدا تربیت شده همین معلمان دلسوز مخلص و وفادار به نظام هستند و انقلاب اسلامی با رهبری امام و با حضور در صحنه معلمان به نتیجه رسید.

 

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: اگرچه ما به دلیل بحث تحریم‌ها و بازسازی بعد از جنگ وضعیت سختی را پشت سر گذاشتیم اما  تعلیم و تربیت محور اصلی کشور قرار گرفت و تلاش کردیم عدالت آموزشی در کشور اتفاق بیفتد اما هنوز تا جایگاه واقعی فاصله طولانی دارد.

 

فرهادی تصریح کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب در بحث زیرساخت‌ها، مهارتهای کسب و کار و زندگی و ... باید هزینه کنیم آموزش و پرورش نیز در این زمینه هزینه‌کرد کمی دارد چراکه پول و اعتباراتی ندارد و اگرچه بخش عظیمی از اعتبارات اجرایی در اختیار آموزش و پرورش است اما در بخش زیرساخت‌ها این اعتبارات نیست یا اگر وجود داشته باشد بسیار کم است.

 

وی ادامه داد: 12میلیون دانش آموز چرخ آینده کشور را در دست دارند و باید خوب تربیت شوند البته آسیبهای زیادی وجود دارد که آنها را از مسیر انقلاب دور کنند و آنها را آدمهای بی اراده تربیت کند که این موضوع خواسته دشمن نیز است‌ بنابراین باید همه امکانات در جهت تقویت آموزش و پرورش باشد.

 

فرهادی تصریح کرد:اگر آموزش و پرورش تقویت شود می‌تواند انسانهای خوب را تربیت کند اما کم کاری زیادی در بخش آموزش و پرورش داریم و دلیل آن نیز محرومیت‌های فراوانی است که در بخش های دیگر وجود دارد.

 

فرماندار تهران با بیان اینکه توفیقاتی که در کشور دیده می شود نتیجه همین آموزش و پرورش است، ادامه داد: یک دوازدهم جمعیت دانش آموزان کشور در تهران هستند اما تهران از نظر امکانات و مدارس فرسوده جز رتبه های آخر هستند و در بحث بافت فرسوده و مدارس فرسوده با هیچ منطقه ای قابل مقایسه نیست‌. در تهران 264 مدرسه بالای 60 سال داریم که رکورددار است در این خصوص در شهر تهران همچنین 500 مدرسه نیازمند بازسازی جدید هستند.20هزار کلاس جدید باید ایجاد شود اگر توسعه و پیشرفت می خواهیم هیچ راهی جز تقویت آموزش و پرورش نداریم و همه باید کمک کنند.

 

وی درخصوص سرویس مدارس نیز گفت: درخصوص سرویس مدارس اقدامات مختلفی صورت گرفته است سال گذشته 170هزار نفر از این سرویس‌ها استفاده کردند و ما به دنبال این هستیم که تمام متقاضیان را تحت پوشش قرار دهیم. 844نفر از رانندگان در این سرویس‌ها دارای مدارک لیسانس هستند و تعدادی دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا هستند و این نشان می دهد که رانندگان این سرویس‌ها هم از سطح سواد بالایی برخوردار هستند و هم تحت نظارت هستند.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها