200 نفر از کارگران کارخانه «رینگ اسپرت نور تعدیل شدند | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
 200 نفر از کارگران کارخانه «رینگ اسپرت نور نی‌ریز» در پی نوسانات ارزی تعدیل شدند
مسعودی، نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس:

200 نفر از کارگران کارخانه «رینگ اسپرت نور نی‌ریز» در پی نوسانات ارزی تعدیل شدند

اصغر مسعودی، نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از تعدیل 200 نفر از کارگران کارخانه «رینگ اسپرت نور نی‌ریز» در پی نوسانات ارزی خبر داد و گفت: علیرغم تذکرات بسیار به وزارت صمت، تامین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارتخانه قرار گرفته است.

اعتمادآنلاین| اصغر مسعودی، نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی، درباره مشکلات کارخانه "رینگ اسپرت نور نی‌ریز"، گفت: در حال حاضر تمامی کارخانجات نی‌ریز با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت هستند علیرغم اینکه حدود 80 درصد رینگ اسپرت ایران خودرو در نی‌ریز تولید می‌شود اما مواد اولیه موردنیاز برای تولید این محصول باید از خارج از کشور تامین شود.

 

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد اولیه تولید رینگ اسپرت از آلمان وارد کشور می‌شود، افزود: در صورتی که این مواد با ارز دولتی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد از یک سو ظرفیت تولید افزایش پیدا می‌کند و از سوی دیگر اشتغال موجود حفظ می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نوسانات ارزی موجب تعدیل 200 نفر از کارگران کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز شد، اظهار کرد: سرمایه گذاران این کارخانه تاکنون تسهیلاتی دریافت نکردند و خود به تنهایی کارخانه را اداره می‌کنند بنابراین در صورتی که مواد اولیه در اختیار این کارخانه قرار گیرد نه تها می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهد بلکه زمینه اشتغالزایی بیشتر نیز فراهم می‌شود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علیرغم تذکرات بسیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال نامه‌های متعدد، تامین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارتخانه قرار گرفته است.

 

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد اولیه موردنیاز تولید رینگ اسپرت چندین ماه در گمرک معطل می‌ماند و در برخی موارد اقدامی برای ترخیص آنها انجام نمی‌گیرد، ادامه داد: حدود 500 کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند که به دلیل نبود مواد اولیه 200 نفر از آنها تعدیل شدند، حال آنکه می توان با حمایت از این واحدهای تولیدی زمینه داخلی سازی را فراهم کرد.

 

منبع: خانه ملت

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها