7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
عراقچی بر حل‌و‌فصل مساله کشمیر از طریق گفتگوی هند و پاکستان تأکید کرد

عراقچی بر حل‌و‌فصل مساله کشمیر از طریق گفتگوی هند و پاکستان تأکید کرد

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار دیپلمات هندی بر حل مساله کشمیر از طریق گفتگوی هند و پاکستان تأکید و ابراز امیدواری کرد حقوق مسلمانان این منطقه محترم شمرده شده و محدودیت‌های اعمالی رفع شود.

اعتمادآنلاین| روز دوشنبه 25 شهریور 1398 سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان میزبان هیأت هندی به سرپرستی «ویجی گوکله» قائم مقام وزارت خارجه هند بود. 

 

طرفین در جریان برگزاری شانزدهمین دور مشورت های سیاسی فیمابین وزارت خارجه‌های دو کشور طیف گسترده ای از مسائل مورد علاقه دو کشور در عرصه‌های مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی را مرور و نقشه راه روابط برای یک سال آتی را مرور کردند.

 

مقامات وزارت خارجه دو‌ کشور ضمن ابراز خرسندی از تأثیر مثبت استفاده از ارزهای ملی و افزایش چشمگیر حجم مبادلات ایران و هند ظرف یک سال اخیر بر لزوم گسترش بیش از پیش روابط به ویژه در عرصه‌های مهمی چون تجارت، حمل و نقل، علوم و فناوری، صنعت، ارتباطات، بانکی و بیمه ای و سرمایه گذاری تأکید کردند.

 

در این گفتگوها عراقچی بر لزوم حل و فصل مسئله کشمیر از طریق گفتگوی هند و پاکستان با تکیه بر شیوه‌های مسالمت آمیز و عادلانه تاکید کرده و با عنایت به ارتباطات تاریخی مردم ایران با مسلمانان منطقه کشمیر ابراز امیدواری کرد حقوق مسلمانان این منطقه محترم شمرده شده و محدودیت‌های اعمالی رفع شود.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها