6/3/2020
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پیش بینی یک میلیون تردد در اربعین امسال از مرز شلمچه
صالحی، نماینده اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور در ستاد اربعین مطرح کرد؛

پیش بینی یک میلیون تردد در اربعین امسال از مرز شلمچه

محمد صالحی، نماینده اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور در ستاد اربعین، گفت: پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال یک میلیون تردد از مرز بین المللی شلمچه در استان خوزستان صورت گیرد.

اعتمادآنلاین| محمد صالحی، نماینده اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور در ستاد اربعین، سه شنبه در نشست ستاد اربعین شهرستان خرمشهر در مرز شلمچه گفت: در اربعین پارسال حدود 800 هزار تردد در مرز شلمچه ثبت شد که پیش بینی می شود این آمار امسال به یک‌ میلیون تردد افزایش یابد که یک‌سوم آن‌ها را اتباع غیر ایرانی شامل می شوند.


وی همچنین با اشاره به پیش بینی تردد 300 هزار تردد زایران خارجی اربعین از مرز شلمچه بیان داشت:آمار پیش بینی شده در خصوص تردد زایران خارجی در ایام اربعین از مرز شلمچه تقربی است اما با احتساب اینکه اربعین پارسال 130 هزار نفر از اتباع غیر ایرانی از 99 کشور از مرز شلمچه تردد کردند پیش بینی می شود امسال این تعداد به 300 هزار نفر افزایش یابد.

 

نماینده اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور در ستاد اربعین  زائران غیر ایرانی در اربعین را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: دسته اول دارای کارت سبز هستند که با همان دفترچه به مرز مراجعه می‌کنند و ویزا احتیاج ندارند و نیاز نیست هزینه‌ای به جر هزینه بیمه و هلال‌احمر پرداخت کنند.


حجت الاسلام صالحی افزود: دسته دوم گذرنامه بین‌المللی دارند که در حال تلاش برای رایگان کردن ویزای آن‌ها هستیم که این امر هنوز اجرایی نشده است.


وی از احتمال حذف روادید برای اتباع عراقی خبر داد و گفت: اتباع عراقی برای عبور از مرز باید 10 دلار پرداخت کنند که در حال رایزنی برای رایگان کردن تردد اتباع عراقی با دفترچه تردد هستیم که نتیجه فردا اعلام خواهد شد.


صالحی  در ادامه بابیان اینکه میزان خدمات‌دهی در مرز شلمچه به زایران خارجی اربعین در سال گذشته رضایت‌بخش نبوده است، افزود: باید این امر که مرز شلمچه آبروی نظام است را مد نظر قرارداد و با اتباع خارجی همچون مهمان برخورد کرد.


وی افزود: شیعیانی که از سایر کشورها از مسیر ایران در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند همچون سنگربانان جمهوری اسلامی ایران و مدافعان کشور هستند و باید برنامه‌ریزی لازم برای خدمت رسانی مطلوب به آنها صورت گیرد.

 

 در اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد 396 هزار و 672 زائر ایرانی و 138 هزار و 470 نفر زائر خارجی بودند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها