6/2/2020
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
بخش‌های مهم ویدئو، در نتایج جستجو نشان داده می‌شود

بخش‌های مهم ویدئو، در نتایج جستجو نشان داده می‌شود

شرکت فناوری گوگل که صاحب بزرگترین و پیشرفته‌ترین موتور جستجوی دنیاست، از این پس قسمت‌های مهم ویدئوها را در قسمت نمایش نتایج جستجو به کاربران نشان می‌دهد.

اعتمادآنلاین| جستجوها در وب می‌توانند به راحتی شما را در یافتن یک ویدئو یا فیلم کمک کنند، اما اگر به دنبال یک بخش خاص از یک ویدئو باشید آن وقت دیگر کاربردی نخواهند بود، چرا که مجبورید ویدئو را باز کنید و دنبال آن بخش بگردید.

 

بنابراین یافتن بخش مربوطه ممکن است چندین دقیقه طول بکشد، اما گوگل کاری کرده است که دیگر مجبور به طی کردن این پروسه نباشید.

 

جستجوی گوگل اکنون می‌تواند لحظات خاص و مهم یک ویدئو را بر اساس زمان‌سنج‌های عرضه شده توسط سازندگان برجسته کند. بنابراین از این پس شما می‌توانید مستقیما مثلا به قسمت پنجم یک ویدئو یا به سراغ آهنگ محبوب خود در ویدئوی یک کنسرت بروید.

 

البته فعلا این امکان تنها برای جستجوهای به زبان انگلیسی شامل فیلم‌های یوتیوب در دسترس است. با این حال، گوگل تولید کنندگان را نیز تشویق به اضافه کردن لحظات مهم و برجسته ویدئو موسوم به تایم‌استمپ(timestamp) کرده است.

 

گوگل فقط به توانایی تایم‌استمپ گذاری خود اکتفا نکرده است و از تعداد معدودی از ارائه دهندگان و تولید کنندگان محتوا خواسته است با به اشتراک گذاشتن اطلاعات قاعده‌مند همراه ویدئوها به توسعه این سرویس کمک کنند.

 

بنابراین از این پس دیگر وقت کاربر به جستجو به دنبال یک بخش خاص از یک ویدئو هدر نخواهد رفت و نیاز به عقب و جلو زدن ویدئو نیست.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها