6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
امکان برگزاری انتخابات 100درصد الکترونیکی وجود ندارد/ انتخابات باید فعلا با شرایط قبل برگزار شود/ خیلی مناطق هنوز اینترنت ندارند که انتخابات آنلاین برگزار شود
سلیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور:

امکان برگزاری انتخابات 100درصد الکترونیکی وجود ندارد/ انتخابات باید فعلا با شرایط قبل برگزار شود/ خیلی مناطق هنوز اینترنت ندارند که انتخابات آنلاین برگزار شود

 اصغرسلیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: اکنون امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به صورت کامل وجود ندارد چون حدود 10 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی جدید اقدام نکرده اند و 4 میلیون نفر نیز در خارج از کشورند. با این شرایط برگزاری انتخابات الکترونیکی با مشکلاتی روبه رو است.

اعتمادآنلاین| اصغرسلیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور با اشاره به امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی، گفت: در بسیاری از مناطق اینترنت نبوده و مشخص نیست که امکان برگزاری انتخابات به صورت آفلاین یا آنلاین وجود دارد.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حدود 10 میلیون نفر نیز برای دریافت کارت ملی جدید اقدام نکرده اند و 4 میلیون نفر نیز در خارج از کشور حضور دارند که با این شرایط برگزاری انتخابات الکترونیکی با مشکلاتی روبه رو است.

 

وی افزود: اگر انتخابات به صورت آفلاین برگزار شود باید مشخصات کامل این افراد را ذخیره کنیم تا در مناطقی که اینترنت وجود ندارد بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

 

سلیمی با تاکید بر مزایای برگزاری انتخابات الکترونیکی، ادامه داد: قطعا باید به سمت برگزاری انتخابات الکترونیکی برویم تا تقلب‌های انتخاباتی کاهش یابد.

 

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتخابات الکترونیکی کسی که چند بار می‌خواهد رای بدهد مشخص می‌شوند و یک نفر نمی‌تواند  چند بار رای بدهد، گفت: اکنون امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی به صورت کامل وجود ندارد و باید با همین شیوه فعلی اقدام کنیم.

 

منبع: خانه ملت

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها