5/31/2020
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
بلیت اتوبوس اربعین گران نشده است
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی:

بلیت اتوبوس اربعین گران نشده است

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت بلیت اتوبوس اربعین افزایش نیافته است و همان افزایش 10 درصدی نرخ‌های ابتدای سال مشمول بلیت مسیرهای منتهی به کربلا هم خواهد بود.

اعتمادآنلاین| محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی در خصوص تمهیدات وزارت راه برای سرویس‌دهی به زائران اربعین گفت: 8 هزار اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در نظر گرفته شده است که پیش بینی می‌کنیم کافی باشد و با مشکل کمبود اتوبوس مواجه نباشیم.

 

وی از دو تغییر اساسی برای هدایت ترافیک در مرز مهران خبر داد و گفت: امسال تربیتی اتخاذ شده است تا در مرز مهران با تراکم ورود و خروج مواجه نشویم؛ بدین ترتیب که مسافران از مرز مهران به سه شهر پشتیبان منتقل می‌شوند و از آنجا به مقصد دوم یعنی محل سکونت خود منتقل می‌شوند.

 

اسلامی از اضافه‌شدن سرویس قطارها در مسیر تهران- کرمانشاه خبر داد و گفت: به مناسب ایام اربعین سه سرویس به این مسیر اضافه شده است.

 

اگر زائران قصد سفر ریلی به کربلا در ایام اربعین را داشته باشند می‌توانند به دو صورت با قطار تهران-شلمچه و تهران-کرمانشاه راهی سفر شوند.

 

از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز با اتوبوس‌های درون شهری قرار است زائران به صورت رایگان به مرز خسروی منتقل شوند.

 

در صورت افزایش تقاضای سفر از مرز خسروی و کمبود خدمات، امکان انتقال بخشی از زائران به مرز مهران از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز وجود دارد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها