6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
مهرماه، آزمون عملی استخدام نیرو در مشاغل آتش‌نشانی برگزار می‌شود
مدیرکل دفتر نوسازی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

مهرماه، آزمون عملی استخدام نیرو در مشاغل آتش‌نشانی برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از برگزاری آزمون عملی استخدام نیروی انسانی در مشاغل آتش نشانی در مهرماه امسال خبر داد.

اعتمادآنلاین|عباس کرکه آبادی، درباره این آزمون گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد و کارآمد برای انجام خدمت در امر خطیر امداد و نجات در حوزه آتش‌نشانی شهرداری‌های کشور با در نظرگرفتن مقتضیات جغرافیایی، بومی، جمعیتی و ضرورت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز ایستگاه‌ها و سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی و همچنین به منظور ایجاد فرصت جذب نیروی انسانی توانمند و شایسته برای انجام وظایف و ماموریت‌های مشاغل مذکور متناسب با نیاز هر شهرداری، مجوز جذب 4 هزار نفر را اخذ کرد.

 

وی افزود: برای جذب این 4 هزار نفر در آتش نشانی‌ها مقدمات برگزاری  آزمون استخدامی پیمانی در استان‌ها انجام شد و این آزمون در چهار رشته شغلی کارشناس آتش نشان، کاردان آتش نشان، آتش نشان و راننده وسایل نقلیه سنگین در 67 شهر و 116 حوزه امتحانی توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در مرداد ماه سال جاری برگزار شد.

 

وی یادآورشد: در این آزمون 106 هزار و 387 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، 92 هزار و 962نفر  در آزمون شرکت کرده و 13 هزار و 422  نفر  غایب بودند.

 

کرکه آبادی گفت: نتایج مرحله اول آزمون استخدام نیروی انسانی در مشاغل آتش نشانی و پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت استخدام شامل 10 هزار نفر، 23 شهریور ماه اعلام شد.

 

 وی متذکر شد: پذیرفته شدگان باید طبق جدول مکان و زمان درج شده در کارنامه خود مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند و پس از بررسی و تکمیل مدارک، افرادی که مدارک آنها تایید شده برای آزمون عملی معرفی خواهند شد.

 

کرکه آبادی با بیان اینکه  آزمون عملی در مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود، افزود: فرآیندهای مربوطه بزودی اعلام می‌شود و نتیجه نهایی آزمون پس از اعلام نتایج آزمون عملی و سایر مراحل قانونی صورت می‌پذیرد.

 

وی در خاتمه یادآور شد: از سال 1390 تاکنون این اولین آزمون استخدامی شهرداری‌ها است که به صورت متمرکز در سراسر کشور برگزار شده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها