8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
ایران به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده که تصورش برای دشمن بعید است/ باید سر دشمن را در مبدأ به سنگ کوبید/ عاملان جنایت یمن محاکمه شوند
اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

ایران به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده که تصورش برای دشمن بعید است/ باید سر دشمن را در مبدأ به سنگ کوبید/ عاملان جنایت یمن محاکمه شوند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: باید عاملان جنایات در یمن از سران سعودی و امارات تا سران آمریکا و همدستان آنها را به عنوان جنایتکاران جنگی در محاکم بین‌المللی محاکمه کرد.

اعتمادآنلاین| اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت 8 سال دفاع مقدس و تکریم و تعظیم امام و شهدای جنگ تحمیلی، گفت: تجربه دفاع مقدس نشان داد دشمن را باید در مبداء شکست داد.

 

وی با بیان اینکه مقوله امنیت ملی و دفاع از سرزمین اسلامی و حفظ نوامیس مردم مقوله مهم و راهبردی است، تأکید کرد: اوایل انقلاب دشمنان انقلاب با سوء استفاده از ضعف بنیه دفاعی کشور در حالی که هیچ علامتی وجود نداشت که ایران سر جنگ با دولتی داشته باشد، به ایران حمله و بخش های مهمی از کشورمان را اشغال کردند.

 

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: دفاع جوانان سلحشور اسلام به رهبری امام خمینی(ره) میهن اسلامی ما را از لوث وجود اشغالگران پاک کرد و همین جوانان پایه های یک نظم دفاعی و صیانتی از کشور را ریختند تا هیچ قدرت مرزی و فرامرزی و هیچ نبرد منطقه ای و فرامنطقه ای امروز جرأت تجاوز به ایران عزیز را نداشته باشند.

 

بادامچیان خاطرنشان کرد:به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ولایی و در اثر بیداری اسلامی، دشمنان اسلام و سلطه گران جهانی در برابر ملت های برپاخاسته دچار ذلت و عجز شده اند.

 

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور و وزیر خارجه به سازمان ملل، گفت: انتظار این است که آنان مواضع منطقی و صحیح جمهوری اسلامی ایران را با اقتدار و قاطعیت برای دولت ها و ملت ها از جمله ملت آمریکا که اسیر حاکمانی چون ترامپ هستند، بیان کنند.

 

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به شکل گیری قدرت مقاومت در منطقه، افزود: امروز همفکران ملت ایران در یمن، لبنان، فلسطین اشغالی سوریه و عراق، افغانستان و ده‌ها کشور مسلمان در برابر سیاست های استکباری دشمنان بشریت و اسلام و غارتگران ثروت های ملی کشورهای اسلامی، یک جبهه متحد هستند و این جبهه مقاومت است که یمن را توانمند ساخته و افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستان را باطل کند و گاو شیرده آمریکا را فلج سازد.

 

بادامچیان گفت: جمهوری اسلامی به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده است که تصورش برای دشمن بعید است.

 

وی با اشاره به قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، اظهار داشت: به زودی بزرگ ترین راهپیمایی قرن در عراق از نجف تا کربلا شروع می شود. اربعین یک پدیده عظیم معنوی و انسانی است که در حال جهانی شدن است.

 

دبیرکل حزب موتلفه اضافه کرد: اربعین زمینه ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی است و انسان ها را از 5 قاره به سمت و سوی کربلا می خواند. اراده الهی به این تعلق گرفته است. اربعین به شکل قدرت نرم علیه کفر، الحاد و شرک جهانی به کار گرفته شود و نمونه ای از جامعه نمونه اسلامی را به جهانیان نشان دهد و در صفا، صمیمیت، حرکت و برکت را به همه بیاموزد.

 

بادامچیان با اشاره به هدف گیری تأسیسات آرامکو از سوی ارتش یمن، گفت: بیش از 5 سال است امارات و عربستان، زنان و کودکان و پیران و مردم بی‌دفاع یمن که فقیرترین کشور عربی است قتل عام می‌کنند. امارات و عربستان به بیمارستان‌ها، مدارس و بازارها حمله می کنند و غیرنظامیان را با بمب و موشک می‌کشند و حتی به مجالس عروسی حمله می کنند و عروسی را به عزا تبدیل می‌کنند.

 

وی افزود:آمریکا، اروپا و سازمان ملل در برابر این تهاجم وحشیانه نه تنها سکوت کردند بلکه از رژیم متجاوز و کودک کش سعودی دفاع میکنند و اکنون که ارتش یمن در دفاع از خود به مراکز نظامی و پالایشگاه هایی که منبع غارت ثروت ملی مسلمانان عربستان توسط آمریکاست حمله می کنند، هیاهو راه می اندازند.

 

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه سران سعودی و امارات و اربابان آنها باید بدانند آدمکشی و بمباران های آنها بی پاسخ نخواهد ماند، تاکید کرد: عاقلانه ترین راه برای آنها توقف تجاوز و جنگ در یمن است. آمریکا نیز اگر بیش از این از جنایات در یمن حمایت کند، بعید نیست مورد تهاجم دفاعی یمنی ها قرار گیرد.

 

بادامچیان گفت: ملت یمن امروز با دفاع مشروع از خود، تحسین جهانیان را برانگیخته است و در مسیر این دفاع، بانیان اصلی جنایات در یمن را فراموش نخواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: سازمان های بین المللی نیز باید عاملان جنایات در یمن از سران سعودی و امارات تا سران آمریکا و همدستان آنها را به عنوان جنایتکاران جنگی در محاکم بین المللی محاکمه کنند و گرنه برای آنها آبرویی باقی نخواهد ماند و کشورهای جهان به فکر ایجاد سازمان بین‌المللی مؤثری خواهند افتاد که تابع سیاست های سلطه گران نباشد.

 

دبیرکل حزب موتلفه درباره انتخابات اخیر در رژیم اشغالگر قدس نیز گفت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی مشروعیت حقوقی و بین المللی ندارد و رژیمی غاصب و اشغالگر است، انتخابات در چنین رژیمی مفهومی نداشته و نخواهد داشت.

 

بادامچیان می گوید: این انتخابات نمایشی، شدت بحران را درهیئت حاکمه رژیم غاصب و نشانه های فروپاشی آن رژیم را آشکارتر کرد.

 

وی اظهار داشت: تعرض دولت نیجریه به طرفداران روحانی شجاع و آزادیخواه شیخ زکزاکی و کشتار عزاداران حسینی در نیجریه کاملاً محکوم است و جز نفرت عمومی برای دولت نیجریه پیامدی ندارد.

 

دبیرکل حزب موتلفه گفت: دولت نیجریه باید احترام این روحانی محترم در صحنه بین الملل را رعایت کند و هرچه زودتر وی را آزاد کند.

 

بادامچیان در ادامه به بازگشایی مدارس در اول مهرماه اشاره کرد و هفته اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را به همه فرهنگیان و دانشگاهیان و دانش آموزان و خانواده های آنان تبریک گفت و از وزیر جدید آموزش و پرورش خواست برای رفع مشکلات آموزش و پرورش کشور و معلمان و دبیران و اساتید و مدرسین و کارکنان دستگاه های فرهنگی، اقدامات جدی و مؤثری را طراحی کند.

 

وی با بیان اینکه جلال آل احمد غربزدگی را مانند سن‌زدگی برای گندم می دانست، تاکید کرد: مسئولان دانشگاهی و آموزش و پرورش لازم است در جهت استقلال کامل فرهنگی و زدودن رسوبات استعمار غربی و چپ زدگی و حاکمیت ارزش های تمدن بزرگ ایران و اسلام، گام های استواری بردارند تا گام دوم انقلاب اسلامی با نسل جوان و فرهیخته ایران اسلامی جامعه را به تمدن نوین اسلامی و دولت کریمه و جامعه نمونه برساند.

 

دبیرکل حزب موتلفه در پایان با اشاره به اقدام شهرداری در حذف عنوان شهید از تابلوهای معابر، گفت: شهرداری این موضوع را پیگیری کرده و این اقدام زشت را که موجب رنجش خانواده های شهدا و ملت غیور گردیده، جبران و علاملان اصلی را به ملت معرفی کند.

 

منبع: مهر 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها