5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
کودکانی که دارای معلولیت و جسم سالم هستند باید در کنار هم باشند
مدیرکل بهزیستی استان تهران:

کودکانی که دارای معلولیت و جسم سالم هستند باید در کنار هم باشند

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: برای پذیرش کودکان معلول در مهدهای کودک، در شرایطی که بتوانند نیازها و کارهای حداقلی را خودشان انجام دهند هیچ منعی وجود ندارد.

اعتمادآنلاین|داریوش بیات نژاد در حاشیه نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیاست سازمان بهزیستی به دنبال همسان سازی همه کودکان است، افزود: یعنی کودکی که دارای معلولیت است و کودکی که به لحاظ جسمی سالم است باید همه در کنار هم باشند. اگر گاهی گزارش می شود که مهد کودکی از پذیرش کودکی خودداری کرده است، ممکن است به دلیل معلولیت ذهنی حاد کودکی باشد. برای مثال کودکی که دارای اختلال اوتسیم حاد است، نیاز به مراقبت خاص و ویژه دارد.

 

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: اما کودکانی که دارای معلولیت جسمی هستند و می توانند حداقل‌های خود را برطرف کنند باید در مهدهای کودک پذیرش شوند. همچنین اگر خارج از ضوابط و چارچوبی که سازمان بهزیستی اعلام کرده عمل شود، این موارد در کمیته نظارتی بررسی خواهد شد.

 

بیات نژاد ادامه داد: درصورتی که خانواده‌ها با موارد تخلف رو به رو شدند می توانند با شماره  30000123 تماس گرفته یا به ادارت کل شهرستان‌ها مراجعه کنند. همچنین از سوی این ادارات کل نیز نظارت مستمر از طرف واحدهای نظارتی انجام می شود اما تاکنون در این مورد تخلفی به سازمان بهزیستی گزارش نشده است.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها