5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
از دست دادن هر فرصت شغلی، مانند یک بمب است
حبیب‌الله نیکزادی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

از دست دادن هر فرصت شغلی، مانند یک بمب است

حبیب‌الله نیکزادی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بازار امروز کشور آسیب دیده و همین امر مشکلات شدیدی را بوجود آورده است، تصریح کرد: دولت هرساله تسهیلات زیادی برای اشتغال اختصاص می‌دهد اما به گونه ای عمل می کنیم که از سوی دیگر اشتغال‌های پایدارمان را از دست می‌دهیم و از دست دادن هر فرصت شغلی همانند یک بمب است.

اعتمادآنلاین| حبیب‌الله نیکزادی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، عصر امروز چهارم مهرماه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امید همه مردم شرق استان و خیلی از جوانان سطح استان به مجموعه اقتصادی تولید کنندگان خودرو و قطعه‌سازان ارگ جدید بم است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به تحریم‌ها و گاها بی توجهی برخی ها به تولید، امروز شاهد تعطیلی یا نیمه راکد شدن مجموعه‌های تولیدی این منطقه شده است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجموعه خودروسازان بم بیشترین منفعت به دولت رسانده و بیش از 30 درصد ارزش افزوده استان که به شهرداری ها می‌رسید، از این خودروسازان بدست می‌آمد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازار امروز کشور آسیب دیده و همین امر مشکلات شدیدی را بوجود آورده است، تصریح کرد: دولت هرساله تسهیلات زیادی برای اشتغال اختصاص می‌دهد اما به گونه ای عمل می کنیم که از سوی دیگر اشتغال‌های پایدارمان را از دست می‌دهیم و از دست دادن هر فرصت شغلی همانند یک بمب است.

 

نیکزادی با بیان این مطلب که افزایش بیکاری باعث کاهش امنیت خواهد شد، در ادامه در خصوص محصول خرمای شرق استان کرمان عنوان کرد: تصمیمی که در ماه رمضان درباره خرما گرفته شد، به این صنعت در کشور آسیب رساند اما خوشبختانه با ورود به موقع دولت، قانون ممانعت صادرات خرما لغو گردید و تقاضا داریم دولت و وزارت صمت به گونه ای عمل کند که مقدمات صادرات این محصول فراهم شود زیرا 50 درصد خرمای مضافتی بم از بین رفته است.

 

وی ادامه داد: دشمن به دنبال سوژه ای است که بر علیه کشور جوسازی کند و نباید این سوژه به دست دشمن داد و اگر اتفاقی همچون کارخانه هپکوی اراک در این منطقه رخ دهد، دیگر نمی‌توان آن را جمع کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها