6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
واکنش حسین رضا‌زاده به شکسته شدن رکوردش/ حق وزنه‌بردار گرجی بود که رکورد من را بزند

واکنش حسین رضا‌زاده به شکسته شدن رکوردش/ حق وزنه‌بردار گرجی بود که رکورد من را بزند

حسین رضازاده، قهرمان سابق وزنه‌برداری کشورمان گفت: فوق سنگین دسته‌ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می‌کنند و امیدواریم یک ایرانی در این وزن هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان و المپیک را تغییر بدهد.

اعتمادآنلاین|حسین رضازاده در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» در خصوص شکسته شدن رکوردش توسط وزنه‌بردار گرجستانی گفت: دو سال است که وزن‌ها تغییر پیدا کرده است و رکورد دو ضرب وزنه‌بردار گرجستانی 264 کیلو بود. من در المپیک 263.5 زدم و دو سال است که وزنه‌ها تغییر پیدا کرده است و فدراسیون جهانی برای دسته فوق سنگین که به اضافه 109 کیلو است، رکورد 260 کیلو را قرار داد و وزنه‌بردار گرجی 264 کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.

 

وی افزود: ورزش رکوردی همین است، من در 2002 و مسابقات جهانی لهستان 17 سال پیش 263 زدم و بعد دو سال بعد در المپیک آتن 263.5 زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه‌ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد، رکورد دنیا را تغییر می‌دهد و مدال طلا می‌گیرد.

 

رضازاده یادآور شد: این وزنه‌بردار گرجی را می‌شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه‌بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه‌‌ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که 220 کیلو زد که با ارزش بود. 

 

 قهرمان سابق وزنه‌برداری کشورمان تاکید کرد: بهداد سلیمی 2014 در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه‌بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه‌بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.

 

وی تصریح کرد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی‌ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود و امیدواریم و دعا می‌کنم که یک وزنه‌بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین، جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.

 

رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته‌ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می‌کنند و ارزشمند است.  امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان و المپیک را تغییر بدهد.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند، گفت: بله موقعی که ما وزنه می‌زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می‌کرد. او تمرین کرده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می‌گفتند کسی رکورد جهان را نمی‌تواند بزند اما من زحمت کشیدم و موفق شدم. بچه‌های دیگر هم هستند اما باید مسئولان مدیریت خوب و قوی داشته باشند که در دسته فوق سنگین سرمایه‌گذاری شود تا ایرانی‌ها باز هم به این مدال‌ها و رکوردها برسند.

 

رضازاده در پایان گفت: از تمام مردم ایران تشکر می‌کنم که چند سال دعا می‌کردند و من رکوردهای دنیا را می‌زدم و من امیدوارم و دعا می‌کنم که یک جوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها