7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
میراث هر کشوری باید در اندیشه و ذهن مردم ساخته شود
حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران:

میراث هر کشوری باید در اندیشه و ذهن مردم ساخته شود

حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، گفت: میراث هر کشوری در ابتدا باید در جان و دل و اندیشه و ذهن مردم ساخته شود.

اعتمادآنلاین| حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، در بازدید از نمایشگاه عکس «همدان قدیم»، آثار عکاسی مرحوم محمدمهدی استعدادی در گالری «آرمان هنر هکمتان»  در همدان، با اینکه این مجموعه بسیار ارزشمند است و تاریخ تحولات میراث فرهنگی و تاریخی همدان را به خوبی روایت می‌کند، گفت: در این مجموعه از آغاز ساخت و سازهای میدان‌ها و بناهای باشکوهی که افتخار همه ایرانیان است، تصاویری به نمایش درآمده است.


وی با تاکید بر اینکه چراغ فرهنگ و هنر و علم و اندیشه در شهر همدان روشن است، عنوان کرد: بخش خصوصی و مردم به این امور توجه دارند.


ایوبی به مجموعه علیرضا سهرابی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه مجموعه‌داران همیشه مورد ستایش علاقمندان فرهنگ و هنر هستند، ادامه داد: امیدواریم فضایی برای مجموعه ارزشمندی که آقای سهرابی جمع‌آوری کرده مهیا شود تا در معرض دید مردم قرار گیرد.


ایوبی با بیان اینکه مجموعه‌داران تمام عمر خود را صرف نگهداری میراث فرهنگی می‌کنند، گفت: در بین مجموعه داران افرادی وجود دارند که امکانات زیادی برای آنها فراهم می‌شود که مجموعه خود را به کشورهایی که در پی خرید تاریخ برای خود هستند در قبال پول واگذار کنند اما مقاومت می‌کنند و شرافت و غیرت مملکت را با پول  نمی‌فروشند.


وی در ادامه با بیان اینکه در شرایطی از این نمایشگاه کوچک اما با معنا بازدید می‌کنم که شهر همدان با برگزاری اجلاس جهانی راه ابریشم شایستگی خود را برای میزبانی رویدادهای بزرگ و جهانی ثابت کرده است، یادآور شد: اگر پیش از این فقط  می‌شنیدیم و با تردید به موضوع میزبانی همدان از برنامه‌های بین‌المللی می‌پرداختیم امروز با اطمینان به همه نهادهایی که قصد برگزاری مراسم بین‌المللی با استانداردهای قابل قبول را دارند، می‌گوییم که همدان یکی از بهترین شهرها است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها