5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
گزارش ویدئویی «اعتمادآنلاین» از شرایط این روزهای روسونری‌ها؛

تراژدی میلان

تراژدی فوتبال داستان این ‌روزهای باشگاه میلان بزرگ است. باشگاهی که روزگاری در قله‌ فوتبال اروپا می‌درخشید، حالا روزهای سختی را از سر می‌گذراند. روزهایی که حتی رقبای میلان را ناراحت می‌کند.

اعتمادآنلاین|وینچنزو مونتلا، سرمربی فیورنتینا، پس از شکست میلان در سن‌سیرو در گفت‌وگو با اسکای اسپورت گفت: «واقعیت این است که در جریان بازی، نسبت به هواداران میلان و بازیکنانی که روزی مربی آنها بودم، حس بدی به من دست داد. این اتفاقات تراژدی‌های فوتبال محسوب می‌شود که ممکن است پیش بیاید. بازی کردن در استادیومی چون سن‌سیرو آسان نیست.»

 

میلان یکشنبه‌شب در بازی مقابل فیورنتینا با نتیجه 3-1 شکست خورد. با این شکست میلان تنها یک امتیاز با منطقه سقوط به دسته پایین‌تر فاصله دارد. این برای اولین بار در 80 سال اخیر است که میلان از 6 بازی نخست خود در این فصل چهار بار متحمل شکست شده است. آخرین بار این اتفاق در فصل 38-1939 رقم خورده بود.

 

تراژدی فوتبال داستان این ‌روزهای باشگاه میلان بزرگ است. باشگاهی که روزگاری در قله‌ فوتبال اروپا می‌درخشید، حالا روزهای سختی را از سر می‌گذراند. روزهایی که حتی رقبای میلان را ناراحت می‌کند.

 

روزهای شکوه و درخشش باشگاه میلان بیش از یک دهه است که به پایان رسیده. هواداران این تیم با ورود هر مربی جدید امیدوارند طلسم شکسته شود و روسونری‌ها به روزهای اوج بازگردند، اما تنها چیزی که انتظارشان را می‌کشد شکست و سقوط بیشتر است.

 

در روزهایی که اینتر، رقیب دیرینه، با مربیگری آنتونیو کونته متحول شده و بدون شکست در صدر جدول سری آ ایستاده است، میلان تنها یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد.

 

در چنین شرایطی رویای قهرمانی و طعم شیرین صدرنشینی برای میلان دور از دسترس‌تر از همیشه است و روزهایی که جام قهرمانی چمپیونز لیگ بر دست‌های کاپیتان مالدینی می‌درخشید، همچون رویایی دور و قدیمی به نظر می‌رسد.

 

گویا میلان برای تغییر شرایط فعلی و نزدیک شدن به روزهای خوب به حضور بازیکنان و کادری نیاز دارد که جایگاه این تیم را در فوتبال جهان بشناسند و ارزش پیراهن میلان را بدانند. تلاش برای بهترین بودن چیزی است که دیگر در میلان وجود ندارد. روسونری حالا به شوالیه‌ای نیاز دارد تا رویای قهرمانی را به ذهن و قلب بازیکنان این تیم بازگرداند.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها