7/2/2020
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹
نسل آینده، صخره‌های مرجانی را نخواهد دید

نسل آینده، صخره‌های مرجانی را نخواهد دید

آزمایش‌های صخره‌های مرجانی پیش‌بینی تغییرات آب‌و‌هوا را تأیید می‌کند و به خوبی نشان می‌دهد که گرمایش جهانی روی این صخره‌ها تأثیر گذاشته است.

اعتمادآنلاین| آزمایش‌های صخره‌های مرجانی پیش بینی تغییرات آب و هوا را تأیید می‌کند.

 

افزایش دما و اسیدیته اقیانوس به دلیل تغییرات آب‌و‌هوایی با حوادث سفید کننده در گروه‌های مرجانی و کاهش اکوسیستم های مرجانی صخره‌ای مرتبط است.

 

مرجان‌ها از سیل و طوفان محافظت می‌کنند و زیستگاه‌های صخره‌ای میزبان گونه‌های متنوعی از جانوران دریایی هستند که بقای آنها به مرجان‌ها بستگی دارد.

 

افزایش اسیدیته نقش مهمی در سفید کردن مرجان دارد و در گزارش سازمان ملل متحد مشخص شده است که میزان اسیدیته اقیانوس تا سال 2100 می‌تواند دو برابر شود.

 

محققان مؤسسه تحقیقات اسمیتسونیان برای بررسی تأثیر اسیدی شدن اقیانوس بر سلامت صخره‌های مرجانی، تحقیق کردند.

 

دیوید کلاین، سرپرست این تحقیق می‌گوید: ما می‌خواستیم آزمایشات  را از درون آکواریوم‌های عظیم خارج کنیم و آنها را در شرایط طبیعی مانند دریا و اقیانوس انجام دهیم؛ اختلاف حاصل شده از آزمایشات بسیار چشمگیر است و به خوبی نشان می‌دهد که افزایش اسیدیته آب اقیانوس‌ها صخره‌های مرجانی را تحت تأثیر قرار داده است. 

 

وسیله‌ای به نام سیستم غنی سازی کربن اقیانوس آزاد (FOCE) برای پمپ کربن درون آب استفاده شده است که نشان می‌دهد چگونه صخره‌ها به اسیدی شدن اقیانوس واکنش نشان می‌دهند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها