5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
خودروسازان ایتالیایی بازی را به برندهای خارجی باختند

خودروسازان ایتالیایی بازی را به برندهای خارجی باختند

آمارها حاکیست فروش خودروهای سواری در بازار ایتالیا در ماه گذشته میلادی با یک کاهش 3.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به 88 هزار و 939 دستگاه رسید.

اعتمادآنلاین| با توجه به آنکه با گذشت هر ماه از سال، آمار و میزان فروش خودروهای سواری و تجاری در بازار کشورهای مختلف منتشر می‌شود، حالا به تازگی انجمن خودروسازان ایتالیا (ANFIA) آمار و گزارش‌های جدیدی از میزان فروش خودروهای سواری در این کشور منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد خودروهای ثبت نام و فروخته شده در اوت 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2018، با یک افت و کاهش 3.1 درصدی مواجه شده و به 88 هزار و 939 دستگاه رسیده است.

 

همچنین این آمارها نشان می‌دهد که سهم خودروسازان وطنی (ایتالیایی) از بازار این کشور در ماه گذشته میلادی 12.6 درصد کاهش یافته و به 24.5 درصد رسیده است این در حالیست که میزان فروش خودروهای ساخته شده توسط شرکت‌های خارجی و بین المللی 0.4 درصد رشد یافته و سهم خود را در این بازار به 75.5 درصد رسانده است.

 

در اوت سال جاری میلادی، تعداد خودروهای ثبت نام شده از برند فیات 8.4 درصد، رنو با 39 درصد  و فورد با 6.8 درصد کاهش یافته این در حالیست که ثبت نام خودروهای برند فولکس واگن 13.1 درصد و داسیا 29.2 درصد رشد و افزایش پیدا کرده است. پژو نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندان زیادی نکرده و سهم آن در این بازار 5.5 درصد گزارش و اعلام شده است.

 

طبق وب سایت marklines، از محبوب ترین و پرطرفدارترین خودروهای فروخته شده در اوت 2019 میلادی در بازار ایتالیا می‌توان به فیات پاندا (Fiat Panda)، داسیا داستر(Dacia Duster)، لانسیا ایپسیلون (Lancia Ypsilon)، داسیا ساندرو (Dacia Sandero) و جیپ رنیگید (Jeep Renegade) اشاره کرد.

 

بر اساس گزارشی که انجمن فورشندگان و توزیع کنندگان خودروهای خارجی (UNRAE) منتشر کرده است، فروش خودروهای سواری دیزلی در ماه گذشته میلادی 34.5 درصد کاهش یافته و سهم آن در این بازار به 38.1 درصد رسیده است. این در حالیست که فروش خودروهای بنزینی در کنار هیبریدی و پلاگین هبیریدی شاهد یک رشد 45.2 درصدی بوده و سهم آنها در بازار 43.8 درصد گزازرش و اعلام شده است. همچنین در این گزارش استقبال از خودروهای تمام الکتریکی بیشترین رشد و افزایش (181.1 درصد) را تجربه کرده است و سهم آن به 0.6 درصد رسیده است.  

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها