8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
آمار تولیدات آمریکا، دلار را پایین کشید

آمار تولیدات آمریکا، دلار را پایین کشید

نگرانی‌ها از تشدید مشکلات اقتصادی دلار سرانجام به صعودهای متوالی دلار در بازارهای جهانی خاتمه داد.

اعتمادآنلاین| آمارهای جدید منتشر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد سطح تولیدات این کشور در ماه سپتامبر به پایین ترین سطح خود در طول یک دهه اخیر رسیده است. این خبر در کنار افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره به دنبال آزمایش یک موشک جدید توسط کره شمالی که آینده مذاکرات این کشور با آمریکا را تحت‌الشعاع قرار داده است، دلار را در موقعیت تدافعی نسبت به ارزهای امن قرار داد.

 

در معاملات روز چهار شنبه بازارهای ارزی جهانی، هر دلار به 107.8411 ین رسید تا از بالاترین سطح دو هفته اخیر خود در برابر ارز ژاپنی عقب نشسته باشد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با 0.02 درصد افزایش به ازای 1.4891 دلار مبادله شد تا ارزش دلار استرالیا در کمترین سطح سه هفته اخیر قرار گیرد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با اندکی کاهش به 99.087  واحد رسید.

 

تحلیل‌گران ارزی در موسسه " بی ان وای ملون " در گزارشی نوشتند: داده‌های جدید کاملا برخلاف انتظارات و بسیار غافلگیر کننده بود اما با این حال کاهش فعالیت‌های صنعتی چیزی نبود که قابل پیش‌بینی نباشد.

 

از سوی دیگر افزایش امیدواری‌ها به رسیدن به توافقی بر سر مساله برگزیت بین انگلیس و اتحادیه اروپا باعث تقویت ارزش یورو و پوند در برابر دلار شد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که گفته است برگزیت باید در هر شرایطی تا پایان ماه اکتبر اتفاق بیافتد، پیشنهاد در نظر گرفتن استثناهایی برای منطقه ایرلند شمالی را به اتحادیه اروپا داده است.

 

در معاملات امروز ارزش هر یورو به 1.09344 دلار رسید. به مانند یورو، دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند نیز در برابر دلار دست به  پیشروی زد تا جایی که هر پوند به 1.2280 دلار رسید. هر فرانک نیز به ازای 1.0067 دلار مبادله شد.

 

ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی افزایش و در برابر همتای سنگاپوری کاهش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای 1.3209 و 1.3848 دلار کانادا و سنگاپور معامله شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها