5/28/2020
پنج شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
پرداخت 90 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در کشور
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

پرداخت 90 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در کشور

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از پرداخت 90 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در کشور خبر داد.

اعتمادآنلاین| محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ظهر پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه یکی از مهمترین نکات اشاره شده در این جلسه اشتغال پایدار روستایی است، گفت: تجربه این مهم از گذشته وجود دارد و در دولت های قبل نیز برای اشتغال روستایی اعتبار هزینه شده است.

 

وی با اشاره به تلاش دولت برای برداشت 1.5 میلیارد تومانی از منابع صندوق دخیره ارزی و پرداخت آن توسط چهار بانک عامل، افزود: امروز نواقصی در متن قانون دیدم که از دو طریق جلو رفتیم، ماه گذشته به تصویب رسید مسئله از طریق مجلس دنبال و اصلاح قانون در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد که امیدوارم به صحن بیاید.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از مشکلات محدودیت قانون و رسته در پرداخت تسهیلات روستایی بود، گفت: در قانون قبل بخش صنعت پیش‌بینی نشده بود که باید اصلاح می‌شد، یکی دیگر از مباحث نیز بانک‌ها بودند که به دلیل نداشتن منابع پرداخت را به تاخیر می‌اندازند.

 

وی با اشاره به اینکه یک‌ میلیارد و 225 میلیون دلار ارز نیمایی تبدیل به ریال و در اختیار چهار بانک قرار گرفته است افزود: از مجموع منابع 90 هزار میلیارد ریال پرداخت صورت گرفته است.

 

شریعتمداری با بیان اینکه در استان همدان مجموع طرح‌های پرداخت شده 259 میلیارد تومان بوده و از 274 میلیارد و 500 میلیون تومان عقد قرارداد شده است افزود: برای 4 هزار و 851 طرح در استان برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت تقاضا داشتیم که 274 میلیارد تومان طرح منعقد شده و 2 هزار مورد پرداخت شده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها