8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
انعقاد قرارداد همکاری 36 قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی 42 قطعه
صادقی نیارکی، سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت خبر داد؛

انعقاد قرارداد همکاری 36 قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی 42 قطعه

مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با انعقاد قرارداد 36 شرکت قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی 42 قطعه، دومین گام برای کاهش ارزبری 90 میلیون یورویی را رقم خواهیم زد.

اعتمادآنلاین| مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، امروز (شنبه) در "دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو" گفت: حمایت از تولید ملی با اتکا به صنعتگران کشور همیشه دغدغه ما و وزارت صمت بوده است که رهبر معظم انقلاب نیز همیشه از این بخش حمایت کرده‌اند و معتقدند که باید به بخش‌های پیشران همچون خودرو، کشاورزی و اقتصاد دانش‌بنیان توجه ویژه داشت.

 

سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: رونق تولید کلید حل بسیاری از مشکلات است که رفع موانع آن مورد توجه وزارت صمت قرار گرفته است.

 

وی افزود: امروز در میز دوم تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو، قرارداد همکاری با 36 شرکت قطعه‌ساز با هدف داخلی‌سازی 42 قطعه منعقد می‌شود.ارزش این قراردادها بین خودروسازان و قطعه‌سازان هزار و 200 میلیارد تومان است و صرفه‌جویی ارزی 90 میلیون یورویی به دنبال خواهد داشت.

 

صادقی نیارکی اظهار کرد: با برگزاری این دو میز، در مجموع 77 قطعه خودرویی در داخل تولید شده و 175 میلیون یورو کاهش ارزبری برای کشور به دنبال خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: ارتقاء کیفیت خودرو، ارتقاء خدمات پس از فروش، تسریع در تکمیل خودروهای ناقص و توسعه صادرات به کشورهای همسایه از برنامه‌ها و اهداف وزارت صمت و مدیران خودسازی خواهد بود.

 

امروز دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل وزارت صمت با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و مدیران قطعه‌ساز برگزار شد. در میز نخست تعمیق ساخت داخل قراردادهایی بین ساپکو، سازه گستر و مگاموتور با 32 شرکت قطعه‌ساز با هدف تولید 35 قطعه برای یک سال مصرف ایران خودرو و سایپا منعقد شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها