5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
واردات طلای هند به کمترین رقم طی 3 سال گذشته رسید

واردات طلای هند به کمترین رقم طی 3 سال گذشته رسید

واردات طلای هند در ماه سپتامبر کاهش یافت و به پایین‌ترین حد طی بیش از سه سال گذشته رسید.

اعتمادآنلاین| واردات طلای هند در ماه سپتامبر کاهش یافت و به پایین‌ترین حد طی بیش از سه سال گذشته رسید. به گفته یک منبع دولتی، قیمت بالای داخلی طلا خرید این فلز گرانبها را کاهش داده است.

 

 واردات پایین تر دومین مصرف کننده بزرگ جهان مانع بالا رفتن قیمت جهانی  این فلز گرانبها می شود. طلا در حال حاضر با بالاترین قیمت طی 6 سال گذشته معامله می‌شود ولی به دهلی‌نو کمک میکند کسری تجاری خود را پایین بیاورد و از روپیه حمایت کند.

 

 

 این کشور جنوب آسیا تقریباً تمام طلای مورد نیاز خود را وارد می کند.

 هند در سپتامبر 26 تن طلا وارد کرد که از 81.71 تن سال گذشته کمتر بود. از نظر ارزش، واردات ماه سپتامبر 51 درصد کاهش یافته بود و به 1.28 میلیارد دلار رسید.

 

 در سپتامبر، قیمت داخلی طلا در هند به بالاترین حد 39885 روپیه (562.10 دلار) در هر 10 گرم رسید که بیش از 26% در 2019 افزایش نشان می دهد.

 

 تقاضای خرده‌فروشی در سپتامبر به خاطر قیمت های بالاتر و مراسمی که هندی ها از سیزدهم تا بیست و هشتم سپتامبر برای یادآوری مردگان خود می گیرند، ضعیف بود. هندی ها خرید طلا در این روزها را بد شگون می‌دانند.

 

 تقاضای پایین در سپتامبر باعث شد معامله کنندگان طلا را با 51 دلار تخفیف نسبت به قیمت رسمی داخلی بفروشند که بیشترین تخفیف از ماه اوت 2016 بود. قیمت داخلی طلا در هند شامل 12.5 درصد مالیات واردات و 3 درصد مالیات فروش هم می شود.

 

 واردات طلا احتمالاً در اکتبر افزایش می یابد چون خرید طلا برای جشن های مختلف در هند بیشتر می شود. معمولاً تقاضا برای طلا در 3 ماهه پایانی هر سال به خاطر این جشن ها افزایش می یابد.

 

 یکی از تاجران طلا در دهلی نو گفت با وجود افزایش واردات طلا در اکتبر به خاطر جشن ها، واردات این فلز گرانبها همچنان کمتر از 50 تن و پایینتر از 57 تن سال گذشته خواهد بود.

 

وی گفت:« قیمت های بالاتر مصرف‌کنندگان را مجبور می‌کند خرید خود را پایین بیاورند. برای افزایش تقاضا لازم است قیمت را تا حد زیادی پایین آورد».

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها