1/24/2021
یکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
پایان سومین جلسه دادگاه گروه عظام/ جلسه بعدی فردا

پایان سومین جلسه دادگاه گروه عظام/ جلسه بعدی فردا

سومین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو دقایقی پیش در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی به پایان رسید.

اعتمادآنلاین| در جلسه امروز امیررضا رفیعی متهم ردیف دوم پرونده به دفاع از خود پرداخت. قاضی صلواتی در پایان با اعلام با ختم جلسه امروز گفت که جلسه بعدی ساعت 9:30 فردا (دوشنبه) برگزار می شود.


در اولین جلسه دادگاه، شاه محمدی نماینده دادستان کیفرخواست متهمان را قرائت کرد و نماینده مبارزه با پولشویی در سازمان گمرک نیز توضیحاتی را ارایه داد.  


در دومین جلسه دادگاه، عباس ایروانی مدیر گروه عظام و متهم ردیف اول این پرونده، به دفاع از خود پرداخت.


این پرونده 7 متهم دارد.  


متهم ردیف اول، عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم است به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان 764 میلیون و 37 هزار و 425 دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.


متهم ردیف دوم،  امیر رضا رفیعی قائم مقام فروش گروه عظام متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 201 میلیون و 629 هزار و 839 دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.


متهم ردیف سوم، مرتضی روغنی‌ها معاون امور بین الملل گروه عظام متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 118 میلیون و 295 هزار و 876 دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم.


متهم ردیف چهارم،  حامد خاتمی پور ترخیص کار گمرک متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 128 میلیون و 28 هزار و 280 دلار، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، استفاده از مهر مجعول اتاق بازرگانی چین و پرداخت رشوه به میزان ده میلیون و 950 هزار تومان.


متهم ردیف پنجم، مرادعلی کرم نیا کارمند گمرک متهم است به دریافت رشوه به مبلغ 60 میلیون ریال، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 5 میلیون و 152 هزار و 456 دلار.


متهم ردیف ششم، حسن صفریان کارمند گمرک متهم است به دریافت رشوه به مبلغ 24 میلیون ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 19 میلیون و 595 هزار و 478 دلار.


متهم ردیف هفتم، مهدی شهابی کارمند گمرک فرودگاه امام خمینی متهم است به دریافت رشوه به مبلغ 25 میلیون و 500 هزار ریال،  مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان 96 هزار و 725 دلار و 10 هزار و 927 یورو.

 

منبع: ایسنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها