5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
سومین طلای کاراته ایران به پورشیب رسید
لیگ برتر کاراته وان - روسیه

سومین طلای کاراته ایران به پورشیب رسید

ذبیح‌‌االه پورشیب با برتری در دیدار نهایی وزن 84- کیلوگرم رقابت‌های ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان روسیه سومین مدال طلای کاراته ایران را در مسکو کسب کرد.

اعتمادآنلاین|روز پایانی از ششمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019، از صبح امروز(یکشنبه) در روسیه آغاز شد و ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در دیدار نهایی و در جدال سنتی با ریاتارو آراگا پس از تساوی 2-2، با قانون سنشو(کسب امتیاز نخست) به برتری دست یافت تا ضمن انتقام دیدار نهایی مرحله گذشته این مسابقات از کاراته‌کا ژاپنی، سومین مدال طلای کاراته ایران را در مسکو کسب کرد.

 

پورشیب روز گذشته و برای حضور در دیدار نهایی  وزن 84- کیلوگرم، ابتدا با نتیجه 2 بر صفر مقابل کایکو رودریگز از برزیل به برتری دست یافت و در ادامه پس از تساوی صفر-صفر مقابل الخاندرو مولینا از اسپانیا، در هانتی به برتری رسید.

 

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران در دور سوم نیز با نتیجه 3 بر صفر از سد اروز میجالکویچ از صربستان گذشت. پورشیب در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 5 بر یک مقابل جسی داکوستا از فرانسه به برتری دست یافت و به دیدار نهایی رسید. پورشیب در پنجمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان در ژاپن با شکست مقابل آراگا به مدال نقره دست یافته بود. 

 

پیش از این سارا بهمنیار موفق به کسب مدال طلا شده بود و بهمن عسگری به مدال برنز رسیده بود. طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی نیز با شکست در دیدار رده‌بندی، پنجم شدند.

 

ششمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 با حضور 642 کاراته‌کا از 85 کشور جهان از روز جمعه 12 مهرماه در شهر مسکو روسیه آغاز و امروز با برگزاری رقابت‌های رده‌بندی و نهایی به پایان خواهد رسید.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها