6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
باید گام‌های بلندی برای کاهش تعهدات برجام برداشت/ طرح ترور سردار سلیمانی نشانه عجز و شکست دشمنان است/ مرجعیت عراق پشت سر آیت‌الله سیستانی است
اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

باید گام‌های بلندی برای کاهش تعهدات برجام برداشت/ طرح ترور سردار سلیمانی نشانه عجز و شکست دشمنان است/ مرجعیت عراق پشت سر آیت‌الله سیستانی است

دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: طرح ترور سردار سلیمانی و آیت‌الله سیستانی نشانه عجز و شکست دشمنان ملت‌های آزادیخواه است.

اعتمادآنلاین| اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی باتوجه به اهمیت راهپیمایی اربعین و ترس استکبار جهانی از این حماسه جاوید بیان کرد: اربعین یک فرصت تاریخی برای آزادیخواهان جهان و یک تهدید برای استکبار جهانی است.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: راهپیمایی اربعین نه تنها نمادی از وحدت و همگرایی شیعیان جهان، بلکه نمادی از اتحاد مذاهب و ادیان الهی است و می‌توان آن را بزرگ‌ترین تجمع مؤمنان به خدا و ادیان الهی تلقی کرد. چون شمار زیادی از مذاهب و ادیان الهی در این حرکت انقلابی شرکت می‌کنند.

 

او با اشاره به نا آرامی‌های بغداد گفت: وقوع این ناآرامی‌ها در آستانه برگزاری راهپیمایی اربعین تصادقی به نظر نمی‌آید. حساب مطالبات مردمی در عراق با اغتشاشگری و آشوب طلبی جداست. دولت عراق می‌تواند با شناسایی عوامل فتنه گر و مرتبط با توطئه آمریکایی، صهیونیستی، سعودی، با آن‌ها را رسوا کند و توطئه‌ها را خنثی کند، ضمن آنکه از فرصت استفاده کرده عوامل فساد و اختلاس و نامردمی را از مدیریت‌ها کنار بگذارد و خواسته‌های به حق مردم عراق را برآورده سازد.

 

بادامچیان خطاب به شخصیت‌های عراقی و احزاب و گروه‌های مردمی افزود: باید مراقب فتنه آمریکایی، صهیونیستی، سعودی و انگلیسی باشید. آن‌ها سوار بر موج می‌شوند و امواج خروشان مردمی را بر ساحل وابستگی ملت عراق و انهدام استقلال عراق می‌کوبند.

 

او پیوند ملت ایران با ملت عراق را یک پیوند تاریخی خواند و گفت: ایران از استقلال، تمامیت ارضی و امنیت عراق دفاع می‌کند و پیوند‌های عاشورایی بین دو ملت باعث می‌شود که هیچگاه دشمنی نتواند به پیوند دو ملت آسیب رساند.

 

بادامچیان بیانیه آیت الله سیستانی را آرام بخش و ختم آشوب خواند و افزود: مرجعیت عراق پشت سر آیت الله سیستانی است و مردم عراق با اعتقاد به بیانیه ایشان مراقب اوضاع هستند.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه گفت: رهبری فرمودند من 100 درصد از سپاه راضی هستم، اما به این حد از پیشرفت قانع نیستم. این بیان نشان می‌دهد نهاد انقلابی سپاه توانسته رضایت رهبری را در انجام وظایف خطیر، قانونی و تاریخی خود حاصل کند.

 

او افزود: قدرت سپاه و ارتش ایران راهبرد‌های نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی را در منطقه به بن بست کشانده است. قدرت سپاه علاوه بر صیانت از مرزها، دشمن را در داخل مرز‌های خود محصور کرده و امکان تحرک را از آن‌ها گرفته است.
 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به بدعهدی اروپا اشاره کرد و گفت: رهبری روی کاهش تعهدات برجامی انگشت تأیید و صحت گذاشته اند. این نکته نشان می‌دهد که امیدی به آمریکا و اروپا در اجرای تعهدات آن‌ها نداریم. گام‌های بلندی برای کاهش تعهدات باید برداشت و به نقطه صفر رسید.

 

او افزود: در سفر رییس جمهور به نیویورک معلوم شد دشمن به التماس حداکثری برای ملاقات با رییس جمهور جمهوری اسلامی افتاده است. اولین دلیل این التماس نیاز ترامپ به این دیدار در انتخابات آینده است.

 

ترامپ به دلیل شکست در سیاست خارجی آمریکا به پایین‌ترین سطح از محبوبیت رسیده است. حتی در ایالت اهایو و تگزاس پائین‌ترین رأی را دارد.

 

بادامچیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران کنگره 6200 شهید استان مرکزی گفت: قدرت خارق العاده ایران اسلامی ملهم از خون شهدا و منطق «پیروزی خون بر شمشیر» است و شهدا در میان ما هستند و در قدرت روزافزون ملت ایران مؤثیر می‌باشند. دفاع مقدس دستاورد‌های شگرفی داشت و هنوز این دستاورد‌ها ادامه دارد.

 

او افزود: جریان نفاق با همکاری کفر و الحاد در مقام انکار حقایق دفاع مقدس است و هم گفتمان سازی می‌کند و هم توطئه! حذف واژه مقدس «شهید» از نام کوچه‌ها و خیابان‌ها گوشه‌ای از توطئه آن‌ها بود که خنثی شد. یاد شهدا هرروز در نگاه مردم ما درخشنده‌تر می‌شود. ملت از آن‌ها روحیه می‌گیرند و جهت ولایی خود را تشخیص می‌دهند.

 

بادامچیان در پایان سخنان خود طرح ترور سردار سلیمانی در ایران و آیت الله سیستانی در عراق را نشانه عجز و شکست دشمنان اسلام و ملت‌های آزادیخواه منطقه دانست و اظهار داشت: آن‌ها تصور می‌کنند با شهید کردن بزرگان اسلام و ملت‌ها می‌توانند جلوی فروپاشی نظام استکباری و فرعونی و یزیدی را بگیرند. در حالی که شهادت، به شور و شوق انقلابی و آزادگی جانی تازه می‌بخشد.

 

او افزود: آنان نمی‌دانند که شهادت، زندگانی جاودانه است و مرگ نیست.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها