8/14/2020
جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
بخش خصوصی از تولید خودروی خزر بی‌اطلاع است/ از سرنوشت کارخانه ایران خودرو در باکو اطلاعی نداریم/ بخش بزرگی از قطعه‌سازی کشور هیچ نقشی در این قرارداد ندارد
محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن قطعه‌سازان همگن:

بخش خصوصی از تولید خودروی خزر بی‌اطلاع است/ از سرنوشت کارخانه ایران خودرو در باکو اطلاعی نداریم/ بخش بزرگی از قطعه‌سازی کشور هیچ نقشی در این قرارداد ندارد

محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن قطعه‌سازان همگن و عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: در صورت صحت چنین خبری، می‌توان گفت بخش بزرگی از قطعه‌سازی کشور که عضو تشکل همگن هستند هیچ نقشی در این قرارداد ندارند.

اعتمادآنلاین| در حالیکه هفته گذشته سفیر جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با یکی از رسانه ها خبر از تولید خودروی تولید مشترک ایران و آذربایجان به نام خزر داد اما بخش خصوصی فعال در حوزه آذربایجان و قفقاز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند.

 

بهروز پورسلیمان نایب رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان در این خصوص گفت: چند سال پیش یک شرکت خودروسازی که اکثریت سهام آن به اسم طرف آذربایجانی بود به ثبت رسید و مقرر شد طرف ایرانی تجهیزات فنی، نصب و مهندسی را انجام دهد و حتی سال گذشته اعلام شده که این شرکت تولید آزمایشی خود را آغاز کرد اما از آن تاریخ به بعد ما خبری در مورد اینکه آیا تولیدات آن تجاری شد یا تصویری از آن منتشر شود، به دست نیاوردیم.

 

وی ادامه داد: ما در آذربایجان تجربه تلخی در خودروسازی داریم. بعد از فروپاشی شوروی و در حالیکه این کشور هنوز به لحاظ مالی قدرت امروز را نداشت ایران خودرو در آنجا سرمایه‌گذاری کرد و حتی خودروی سمند را به بازار عرضه کرد به طوریکه بخشی از ناوگان حمل و نقل این کشور از سمند استفاده می‌کرد اما به مرور زمان و حضور شرکت‌های دیگر خودروسازی؛ به علت قیمت بالا، خدمات پس از فروش ضعیف و عدم استفاده از تکنولوژی روز ما این بازار را از دست دادیم و هم اکنون از سرنوشت کارخانه ایران خودرو در باکو اطلاعی نداریم.

 

همچنین محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن قطعه‌سازان همگن و عضو اتاق بازرگانی تهران ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وجود خودروی مشترک با آذربایجان، گفت: در صورت صحت چنین خبری می‌توان گفت بخش بزرگی از قطعه‌سازی کشور که عضو تشکل همگن هستند هیچ نقشی در این قرارداد ندارند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها