5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرح براندازی شکست خورد
مشاور امنیت ملی عراق:

طرح براندازی شکست خورد

مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به شکست حتمی طرح‌های دشمنان این کشور، تاکید کرد طرح براندازی نظام عراق شکست خورده است و مسئولان عراقی می‌دانند چه کسانی پشت این تظاهرات قرار دارند.

اعتمادآنلاین| «فالح الفیاض» رئیس سازمان «حشد شعبی» و مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به تظاهرات اخیر در شهرهای جنوبی عراق تأکید کرد تلاش دشمنان علیه عراق، شکست خواهد خورد.

 

الفیاض در یک نشست خبری گفت این بحران، دو مرحله را پشت سر گذاشته است و بیانیه مرجعیت دینی عراق نیز واضح بوده و راهکار این بحران را مشخص کرده است.

 

شبکه خبری «المیادین» به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که «به دشمنان و توطئه‌گران می‌گوییم که تلاششان ناکام خواهد ماند و شکست خورده است».

 

رئیس حشد شعبی با اشاره به اینکه «قصاص عادلانه و بازدارنده‌ای در انتظار تمام کسانی است که برای کشور [عراق]، خواستار شر باشند»، تصریح کرد که نباید با توطئه‌گران، تسامح کرد.

 

او با تأکید بر اینکه «می‌دانیم چه کسانی در پس تظاهرات قرار دارند»، گفت که «طرح براندازی نظام [در عراق] شکست خورد».

 

الفیاض با اشاره به اینکه «هیچ جایی برای کودتا یا شورش [در عراق] وجود ندارد»، توضیح داد که «گروه خاصی، بر عراق حکومت نمی‌کند».

 

مشاور امنیت ملی عراق با تأکید بر اتحاد فراکسیون‌های سیاسی و حمایت از دولت عراق، افزود، دشمنان توانستند چندین نفر را قربانی کنند «و این دردناک است، ولی پاسخ آنان را خواهیم داد».

 

او با بیان اینکه «ما اسامی و اطلاعاتی [از عاملان تظاهرات] در اختیار داریم که در زمان مناسب، ارائه خواهیم کرد»، تأکید کرد که مطالبات مثبتی برای اصلاح روند سیاسی وجود دارد و آنچه امروز در جلسات دولت بررسی می‌شود، در همین راستا است.

 

این مسئول عراقی با بیان اینکه «ما از قانون اساسی و حکومتی که با خون و جانفشانی آن را بنا کردیم، دفاع می‌کنیم»، در ادامه اعلام کرد که «از بین بردن فساد، تحقق توسعه و اصلاح اقتصادی فقط در سایه حکومت امکان‌پذیر است».

 

الفیاض بر این باور است که نقشه راه‌حل این بحران، بیانیه مرجعیت دینی است و نخست‌وزیر عراق نیز در حال تدوین طرحی است که با رخدادهای کنونی تناسب داشته باشد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها