6/7/2020
یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
زیرساخت‌های امنیتی سایت شفاف‌سازی اموال مسئولان آماده نیست/ باید مطمئن باشیم اطلاعات اموال‌مان هک نمی‌شود/ منتظریم کد شخصی‌سازی اطلاعات مسئولان در اختیارمان قرار گیرد
اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

زیرساخت‌های امنیتی سایت شفاف‌سازی اموال مسئولان آماده نیست/ باید مطمئن باشیم اطلاعات اموال‌مان هک نمی‌شود/ منتظریم کد شخصی‌سازی اطلاعات مسئولان در اختیارمان قرار گیرد

اسدالله عباسی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس، با اشاره به اعلام آمادگی قوه قضاییه برای انتشار اموال مسئولان گفت: هنوز زیرساخت‌های امنیتی این کار آماده نیست و منتظریم کد شخصی‌سازی اطلاعات اموال مسئولان از طرف قوه قضاییه در اختیارمان قرار بگیرد تا مطمئن باشیم جز رئیس قوه قضاییه کسی به این اطلاعات دسترسی ندارد.

اعتمادآنلاین|اسدالله عباسی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره اعلام آمادگی قوه قضاییه برای همکاری در اعلام اموال مسئولان روی سایت این قوه گفت: قوه قضاییه برای ایجاد سایت و زمینه شفاف‌سازی اموال مسئولان اعلام آمادگی کرده است، اما هنوز زیرساخت امنیتی این سایت مهیا نیست.

 

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس اعلام کرد: ما منتظریم کد شخصی‌سازی سایت برای هر یک از مسئولان جهت اعلام اموال‌شان از سوی قوه قضاییه اعلام شود.

 

نماینده مردم املش در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درباره تضمین حفظ امنیت اطلاعات شخصی و سری اموال مسئولان که فقط رئیس قوه قضاییه و خود مسئول بتوانند به اطلاعاتش در سایت دسترسی داشته باشند تا این اطلاعات هک نشود، قرار بود اقداماتی انجام دهند و این اطمینان حاصل شود که اطلاعات آنها عمومی نمی‌شود و در اختیار دیگران قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید زمینه این کار مهیا شود.

 

عباسی توضیح داد: برخی از اعضای هیات‌رئیسه و نمایندگان مجلس اعلام آمادگی کرده‌ایم طبق آنچه قانون تعیین کرده است، میزان اموال خود و خانواده‌مان را به شرط حفظ امنیت روی سایت قرار دهیم.

 

نماینده مردم املش در خانه ملت گفت: با این کار موافقم ولی منتظرم کد شخصی‌سازی مسئولان آماده شود و در اختیارمان قرار گیرد.

 

او درباره کد شخصی‌سازی توضیح داد: این کد شخصی‌سازی کدی است که فقط خود شخص مسئول و رئیس قوه قضاییه بتوانند اطلاعات اموال و دارایی منتشرشده در سایت شخص مسئول را ببینند و به آن دسترسی داشته باشند.

 

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس عباسی در پایان گفت: این کار دوطرفه است تا کسی دیگر نتواند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کند. منتظریم این کد در اختیارمان قرار بگیرد و سازوکار آن فراهم شود، بعد دست به اقدام بزنیم.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها