3/31/2020
سه شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
گلایه محجوب نسبت به ممانعت از حضور کارگران هفت‌تپه در مجلس

گلایه محجوب نسبت به ممانعت از حضور کارگران هفت‌تپه در مجلس

علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس، در جریان ارائه نطق خود نامه جمعی از کارگران هفت تپه را قرائت کرد و از ممانعت حضور کارگران هفت‌تپه در مجلس گلایه کرد.

اعتمادآنلاین| علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس، امروز در صحن علنی مجلس در نطق میان دستور خود ضمن اهدای سلام به کارگران و 16 هزار شهید کارگری و همچنین با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز کودک گفت: من قصد داشتم نطقی را که نوشته بودم اینجا بخوانم اما به جای نطقم نامه کارگران نیشکر هفت تپه را ارائه می‌کنم.

 

رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: این برادران نتوانستند در مجلس حضور یابند و این مطالبه را از مجلس داشته باشند در نتیجه بنده اینجا می‌خواهم از آنها عذرخواهی کنم و گله‌مندی خود را از کسانی که جلوی حضور این عزیزان را گرفتند ابراز کنم.

 

این نماینده مردم تهران گفت: آزادی بیان در مجلس باید اساس کار ما باشد. نباید به آزادی بیان خدشه وارد شود هر کارگری با هر ایده و تفکری حق دارد بیاید در مجلس نظرات خود را مطرح کند و من خواهان رسیدگی هیئت رئیسه و قوه قضائیه نسبت به این موضوع هستم ما حتی اگر حرف این کارگران را قبول نداریم باید بگذاریم حرف‌شان را بزنند.

 

علیرضا محجوب گفت: برای اینکه بدانید آنها چه می‌خواستند بگویند بخش‌هایی از آن نامه را قرائت می‌کنم:

 

بسمه تعالی

 

«وقتی ما خدمتگزار ملت شویم ملت هم پشتیبان ما خواهد شد در این صورت است که طمع خارجی سلب خواهد شد.»

 

امام خمینی(ره)

 

ریاست محترم فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با سلام و آرزوی توفیق، احتراما با توجه به شرایط بسیار حساس و مهم این روزهای کشور عزیزمان و برای پاسداری هر چه بهتر و قویتر از نظام جمهوری اسلامی ایران توجه مراجع قانونی را به این گزارش جلب نموده تا انشاالله با حراست از اموال عمومی و رسیدگی به مشکلات طبقه کارگر و مستضعف که به تعبیر رهبر کبیر انقلاب پایه‌های اصلی انقلاب اسلامی بوده‌اند در جهت تعالی نظام مقدس اسلامی و مبارزه با فتنه‌ها و مفاسد اقتصادی گام مهمی برداشته و حق مردم ستانده شود.

 

در ذیل بخش اندکی از مشکلات و مطالبات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به ترتیب جهت استحضار و پیگیری حضور محترم‌تان ارسال می‌شود.

 

یک: واگذاری فسادآلود شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مخالف با اصل 44 قانون اساسی کشور که مصداق بارز تاراج اموال عمومی است به دو شخص حقیقی که درصد مالکیت هر کدام متفاوت بوده و در این چهار سال هر کدام از طرفین کارفرما نحوی از مدیریت و اعزل و نصب‌ها را در پیش گرفته بودند که عامل بی‌نظمی و ناهماهنگی شدید در صدر شرکت گردیده است و در حال حاضر هر دوی آنها مدیر عامل و رئیس هیات مدیره تحت پیگرد قانونی هستند.

 

دو:‌ ناکارآمدی و عدم تخصص کارفرما در امور صنعت کشاورزی که اساس کار و تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه می‌باشد و پرونده عملکرد چهار سال بخش خصوصی بیانگر این واقعیت است. مضافا اینکه عدم حضور مستمر کارفرما در شرکت نشانگر بی‌اعتنایی و عدم اعتماد آ‌نها به کار و تولید است.

 

سه: ورود ناامنی در منطقه با ورود بخش خصوصی به شرکت بارها و بارها مشکلات امنیتی فراوانی در منطقه حساس خوزستان ایجاد نموده که از جمله آن می‌توان به تفرقه در بین اقوام مخلف و هتک حرمت و اهانت به نوامیس اقوام بومی منطقه و کارگران اشاره کرد.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها