8/5/2020
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کره‌جنوبی عازم آمریکا شد

مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کره‌جنوبی عازم آمریکا شد

«لی دو هون» فرستاده ارشد هسته‌ای کره‌جنوبی «سه‌شنبه» به آمریکا سفر کرد تا با مقام‌های واشنگتن درباره روابط دو کشور و خلع شبه‌جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای گفت‌و‌گو کند.

اعتمادآنلاین| «لی دو هون» فرستاده ارشد هسته‌ای کره‌جنوبی «سه‌شنبه» به آمریکا سفر کرد تا با مقام‌های واشنگتن درباره روابط دو کشور و خلع شبه‌جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای گفت‌و‌گو کند.

 

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی روز سه شنبه گزارش کرد پیشبرد برنامه غیراتمی‌سازی شبه‌جزیره کره و برقراری رژیم دائمی صلح از جمله موضوعاتی است که او در سفر چهار روزه خود به آمریکا با «استفان بایگن» نماینده این کشور در امور کره‌شمالی مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

 

این سفر پس از شکست مذاکرات کاری آمریکا و کره‌شمالی در اوایل این هفته در استکهلم و پس از هشدار کره‌شمالی مبنی بر توقف گفت و گوها با آمریکا به طور کامل در صورت تغییر نکردن شرایط موجود، انجام می شود.

 

«تاکیزاکی شیکه گی» مدیرکل اداره امور آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه ژاپن نیز در همین زمان به آمریکا رفته است. قرار است طرفین نشست سه جانبه نیز برگزار کنند و ملاقاتی دوجانبه بین نمایندگان کره‌جنوبی و ژاپن نیز انجام شود.

 

«کیم میونگ گیل» مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کره‌شمالی پس از شکست مذاکرات با آمریکا بعد از هشت ساعت و نیم گفت و گو در روز شنبه این هفته گفت که واشنگتن هیچ برنامه و ایده ای برای حل اختلافات ندارد.

 

پس از دومین دور گفت‌و‌گوهای سران آمریکا و کره‌شمالی در ماه فوریه در ویتنام، دو کشور نتوانسته اند راهی برای برون‌رفت از بن‌بست پیدا کنند. کره‌شمالی در این مدت بارها آزمایش های موشکی بالستیک انجام داده است.

 

به نظر می رسد که نگرانی فزاینده کره‌جنوبی از شدت گرفتن بحران در شبه‌جزیره کره باعث شده است تا این کشور نماینده خود را برای گفت‌و‌گوهای بیشتر با آمریکا به واشنگتن اعزام کند.

 

کره‌شمالی به آمریکا تا پایان سال جاری میلادی فرصت داده است برای حل‌و‌فصل اختلافات تلاش کند و همزمان افزوده است در این شرایط تسلیحات هسته‌ای خود را نابود نخواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها