1/29/2020
چهارشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
سعید علی حسینی المپیک 2020 را از دست داد

سعید علی حسینی المپیک 2020 را از دست داد

با مخالفت «تاماش آیان» رییس فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری با درخواست فدراسیون وزنه‌برداری ایران، «سعید علی حسینی» شانس حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را از دست داد.

اعتمادآنلاین|کمیته ملی المپیک ایران با درخواست فدراسیون وزنه‌برداری برای حضور «سعید علی حسینی» و «کیانوش رستمی» در رقابت‌های گزینشی سوئیس نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری ارسال کرد و امروز (سه‌شنبه) پاسخ این نامه ارسال شد.

 

«تاماش آیان» رئیس فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری با درخواست ایران مخالفت کرده است. آیان دلیل مخالفت خود را پایان یافتن مهلت ثبت نام اعلام کرده است. او در این نامه ذکر کرده که اگر به درخواست ایران پاسخ مثبت بدهد کشورهای دیگر که متقاضی حضور هستند معترض خواهند شد.

 

بدین ترتیب «سعید علی حسینی» دارنده مدال برنز جهان، نقره بازی‌های آسیایی و طلای جوانان جهان به طور قطع شانس حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را از دست داد چرا که در هیچ کدام از رقابت‌های گزینشی دور دوم شرکت نکرده است. اما کیانوش رستمی این فرصت را دارد تا در پرو برای کسب سهمیه تلاش کند. البته با توجه به شرایط، کار رستمی هم برای کسب سهمیه سخت و دشوار خواهد بود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها