6/2/2020
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
شکست‌ات می‌دهم!
کلینتون در پاسخ به ترامپ:

شکست‌ات می‌دهم!

«هیلاری کلینتون» در پاسخ به طعنه‌های توییتری رئیس‌جمهوری آمریکا گفت شاید نیازی به رقابت دوباره در انتخابات باشد که «در آن صورت قطعا می‌توانم او را بار دیگر شکست دهم.»

اعتمادآنلاین| «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با به چالش کشیدن هیلاری کلینتون، خواستار ورود او به رقابت‌ ریاست جمهوری 2020 آمریکا شد.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا، در پیام توئیتری خود نوشت: «فکر کنم هیلاری کلینتونِ کلاهبردار باید به رقابت وارد شود تا [شانس خود را] امتحان کند و آن را از الیزابت وارنِ چپ افراطی برباید. فقط یک چیز، این کلاهبردار باید درخصوص تمام جرایم و بزهکاری‌هایش از جمله اینکه چرا و چگونه پس از صدور احضاریه «C»، سی و سه هزار ایمیل را پاک کرد، توضیح دهد!».

 

ایمیل‌هایی که ترامپ در پیام خود بدان اشاره کرده، مربوط به پرونده تحقیقات اف‌بی‌آی درخصوص هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب انتخاباتی او در سال 2016 است؛ کلینتون در دورانی که عهده‌دار وزارت خارجه آمریکا بود، از سرور و حساب‌ ایمیل شخصی برای امور دولتی استفاده می‌کرد و به از بین بردن حدود 30 هزار ایمیل شخصی بدون تبعیت از رویه متداول در قبال اسناد ملی آمریکا متهم شد.

 

کلینتون عصر سه‌شنبه در برنامه تلویزیونی شبکه پی‌بی‌اس گفت توییت‌های ترامپ مایه تعجب او نشده است. او افزود: هیچ چیز بیش از ایمیل‌های من مورد ارزیابی و بررسی قرار نگرفته است. همگی این را می‌دانیم. او یا دروغگوست یا متوهم یا هر دو.

 

هیلاری کلینتون در پاسخ به پیام‌های توییتری رئیس‌جمهوری آمریکا به شوخی ادامه داد شاید نیازی به رقابت دوباره در انتخابات باشد که در آن صورت قطعا می‌توانم او را بار دیگر شکست دهم. این سیاستمدار دموکرات در انتخابات 2016 آرای مردمی را برد اما در کسب کالج‌های انتخاباتی از ترامپ بازماند و رقابت را به او واگذار کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها