2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
 «اسپانیا» از عملیات ترکیه در سوریه اعلام حمایت کرد

«اسپانیا» از عملیات ترکیه در سوریه اعلام حمایت کرد

نمایندگی اسپانیا در ناتو ضمن اعلام حمایت از عملیات نظامی آنکارا در سوریه، گفت این حمایت با هدف کاهش تنش‌ها در مرزهای جنوبی ترکیه است.

اعتمادآنلاین| با وجود مخالفت اتحادیه اروپا با هرگونه اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه، نمایندگی دائم اسپانیا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» از عملیات احتمالی آنکارا حمایت کرد.

 

دفتر نمایندگی اسپانیا در ناتو طی بیانیه‌ای در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: «آیا می‌دانید ناتو از ترکیه حمایت می‌کند؟ ارتش اسپانیا دائما در تلاش است تا [توافق] آدانا را حفظ کرده و ضمن اعلام همبستگی با ترکیه، تعهد خود [به حمایت از این کشور] را نشان می‌دهد».

 

نمایندگی اسپانیا در ناتو، در توئیت دیگری درباره دلیل حمایت از عملیات نظامی ترکیه در سوریه – علی‌رغم مخالفت اتحادیه اروپا – نوشت: «حمایت ناتو از ترکیه با هدف کمک به کاهش تنش مرزی این متحد ماست».

 

با توجه به این توئیت‌ها به نظر می‌رسد موضع ناتو درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه نیز حمایتی است، هرچند که بیانیه رسمی از سوی این سازمان یا ریاست آن منتشر نشده است.

 

اسپانیا در حالی فعلا تنها کشور اروپایی حمایت‌کننده از عملیات نظامی تجاوزکارانه ترکیه در سوریه است که پیشتر اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس نیز ضمن مخالفت با هر گونه اقدام نظامی جدید آنکارا، از این کشور خواسته بود که هیچ حرکتی در این زمینه انجام ندهد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها