2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
فعالان بورس تهران شاهد یک عرضه اولیه جدید

فعالان بورس تهران شاهد یک عرضه اولیه جدید

 امروز 10 درصد از سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر برای اولین بار در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شد به این ترتیب این ششمین شرکتی بود که در سال جاری به جمع شرکت های بورسی پیوست.

اعتمادآنلاین|امروز یک شرکت جدید در بورس تهران عرضه اولیه شد و به این ترتیب تعداد شرکت هایی که در سال 1398 در بورس تهران عرضه اولیه شدند به شش شرکت رسید.

 

 امروز 10 درصد از سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر برای اولین بار در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شد به این ترتیب این ششمین شرکتی بود که در سال جاری به جمع شرکت های بورسی پیوست.

 

به این ترتیب 240 میلیون سهم معادل 10 درصد از این شرکت  برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "ساخت فلزات اساسی" در فهرست نرخهای بازار دوم و در نماد "کویر" به شیوه ثبت سفارش عرضه شد.

 

کف قیمت این سهم 600 و سقف قیمت آن 625 تومان بود که در نهایت در قیمت 625 تومان کشف قیمت شد. حداکثر سهمی که هر سهامدار حقیقی یا حقوقی می توانست خریداری کند 600 سهم بود.

 

احمد خوروش -مدیرعامل شرکت فولاد سپید کویر- در نشست خبری که به این مناسبت در بورس تهران برگزار شد، گفت: سال 1386 با ظرفیت ابتدایی 350 هزار تن  اولین تولید را داشتیم. ما شناخت خوبی از بازار فولاد داشتیم و توانستیم به بازار هدف راه پیدا کنیم.

 

او  ادامه داد: در سال 1389 حتی به نزدیک به 450 هزار تن تولید دست پیدا کردیم. در سال 1392 به سمت تولید فولاد های آلیاژی رفتیم. در سال 1395 این طرح به بهره برداری رسید. درر سال 95 از ظرفیت اسمی عبور کردیم و به تولید 936 هزار تن برسیم.

 

خوروش ادامه داد: از سال 1395 به بعد در راس تولید کنندگان تولید فولاد در کشور بودیم. سال 1395 به بعد صادراتمان رو به رشد بوده است در سال 1398 حدود 167 هزار تن توانستیم صادر کنیم. ما می توانیم تمام تولید را صادر کنیم اما به بازار داخل هم نگاه داریم.

 

وی در پاسخ به به ایسنا مبنی بر اینکه آیا تحریم ها در مقدار صادرات شما تاثیر داشته است و آیا توانسته اید ارز ناشی از صادرات را به داخل وارد کنید؟ گفت: متاسفانه تحریم های ظالمانه ای ایجاد شده که برای همه کشور زحماتی ایجاد شده است و ما هم از این مستثنی نیستیم اما مشکل اساسی ما نداشتن کانال ارتباطی بانکی رسمی است تا ارز ها را به راحتی برگردانیم ولی سعی کردیم که این نقایص را برطرف کنیم و توانستیم همه آن پولی که در رابطه با صادرات بوده به داخل جذب کنیم.

 

وی در پاسخ به دیگر سوال ایسنا مبنی بر اینکه ارزش صادرات امسال شما چقدر است و آیا آن را در سامانه نیما عرضه کردید؟ گفت: ارزش صادرات در شش ماهه اول سال حدود 80 میلیون دلار بوده است که تقریبا همه را ما به سامانه نیما پرداخت کردیم.

 

منبع: ایسنا 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها