8/4/2020
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اعتراضات عراق ساماندهی شده نبود/ مشکلات اقتصادی عراق سبب انجام اعتراضاتی در این کشور شد/ سوءاستفاده آل سعود از اعتراضات عراق
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

اعتراضات عراق ساماندهی شده نبود/ مشکلات اقتصادی عراق سبب انجام اعتراضاتی در این کشور شد/ سوءاستفاده آل سعود از اعتراضات عراق

مصطفی کواکبیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعتراضات عراق ربطی به دخالت های رژیم صهیونیستی و آل سعود ندارند، بلکه این اعتراضات مربوط به مشکلات موجود کشورشان است. نباید از منظر توهمات توطئه‌ای به تحولات عراق نگاه کرد.

اعتمادآنلاین| مصطفی کواکبیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با درگیرهای به وجود آمده در کشور عراق در روزهای گذشته، گفت: معتقدم؛ که نباید از منظر توهمات توطئه‌ای به تحولات عراق نگاه کرد.

 

وی در ادامه افزود: نباید در رابطه با تحولات عراق اینچنین حرف‌هایی را به زبان آورد که عربستان، رژیم صهیونیستی و یا دیگران در آن دست داشته‌اند، به هرحال مردم مشکلات اقتصادی را دارند و در عین حال ممکن است که بحث‌ها و اعتراضاتی را در رابطه با این مسائل داشته باشند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: اینکه متصور شود، این اعتراضات ساماندهی شده است، این‌گونه نیست؛ یعنی این اعتراضات در واقع یک جنبش بی سری است؛ بالاخره عده‌ای آمدند و اعتراض کرده‌اند.

 

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به اظهارنظرهای گوناگون در رابطه با اعتراضات عراق اظهار کرد: ما بایستی بیشتر جانب مرجعیت شیعه(آیت‌الله سیستانی) در کشور عراق که آنها را دعوت به آرامش کردند را داشته باشیم، در عین حال نخست وزیر عراق هم قول‌هایی را برای ایجاد اصلاح ساختارها داده‌اند.

 

کواکبیان در ادامه همین مبحث گفت: معتقدم که این‌گونه موضع گرفتن بهتر است تا اینکه بگوییم هر روز آل سعود و رژیم صهیونیستی در حال هزینه کردن هستند تا در آنجا اعتراضاتی را راه بیاندازند، اما در عین حال قبول دارم که حوادثی که آنجا اتفاق افتاده است موجب سوء استفاده رسانه‌ها آل سعود و فضای مجازی که آنها هدایت می‌کنند، واقع شده است اما اگر بگوییم منشا آن جای دیگری بوده، مقداری جای بحث دارد.

 

منبع: خانه ملت

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها